prima data ca niciodata...:((X(

19-04-2011
Andreea Elena 01
Nu este medic/terapeut
Andreea Elena 01
Buna ! Sunt o fata de 15 ani care a avut deja primul contact sexual, dar nu mi-a venit ciclul nikiodata, este vreo problema in legatura cu asta??oare imi va mai veni, adik ma apropii de varsta maxima pentru inceperea acestui capitol si nimik...cer ajutor si raspuns cat mai urgent
9 comentarii
0
19-04-2011, ora 11:36
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

FELICITARI!..nu-i ceva rau, DACA tu asa ai hotarat.. ?!?..la doar 15 ani...

INTREBARE;
- DE CE ???
a) pui intrebarea dupa?
b) ceri ajutor dupa?
c) astepti raspuns DUPA?

Iti doresc sa fie ASA CUM iti doresti TU, draga mea.

O zi buna si Un Paste linistit.
0
19-04-2011, ora 11:40
Andreea Elena 01
Nu este medic/terapeut
Andreea Elena 01
stiu dar am fost luat prea din priza si in orice caz imi puteti raspunde la intrebare??imi mai vine sau nu??cum e problema asta??imi este frik...
0
19-04-2011, ora 11:43
Andreea Elena 01
Nu este medic/terapeut
Andreea Elena 01
imi puteti raspunde??va rog din tot sufletul...:((:((
0
19-04-2011, ora 12:17
Dr.Alecksei Bocra
Identitate neconfirmată
Dr.Alecksei Bocra
Salut Andreea, inceperea relatiilor sexuale la varsta pubertatii poate avea urmari neplacute in viata ta, creste riscul bolilor cu transmitere sexuala si pe plan psihologic poti avea probleme dupa varsta de 20de ani.Fiecare om se dezvolta in felul sau iar daca partenerul a utilizat prezervativ nu ar trebui sati faci griji, menstruatia ar trebui sa apara.Cu stima Dr.Bocra Alexcsei
0
19-04-2011, ora 12:29
Andreea Elena 01
Nu este medic/terapeut
Andreea Elena 01
eu stiu ca ar trebui sa apara dar cum nu a venit niciodata nu stiu cand o sa vina si daca o sa mai vina, va rog asigurati-ma ca asa va fi...dati-mi o speranta
0
19-04-2011, ora 13:29
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ar trebui sa-ti faci un control la endocrinologie, iti poate recomanda niste analize simple de sange. Ideea e ca daca n-ai menstruatie si n-o sa te protejezi, adica sa folosesti prezervativul de fiecare data, e posibil sa apara ovulatia si sa nu ai cum sa-ti dai seama. Si apoi nici de o sarcina. Si daca nu ti-ai fi inceput viata sexuala, tot acesta era sfatul, ai deja o varsta la care menstruatia ar fi trebui sa apara.
Sanatate!
0
19-04-2011, ora 13:49
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
De fapt ce insemna un ciclu menstrual? Maturitatea organismului si posibilitatea de a concepe un copil. Corpul unei fete nu este pregatit pentru relatii sexuale daca nu are ciclu menstrual. Chiar si dupa venirea acestuia, trebuie sa fim atenti fata de corp si siguri ca asta se poate intampla.
O sa-ti vina ciclu la timpul lui, de asta n-ar trebui sa-ti faci griji, DAR referitor la dorinte, protectie si posibilitati trebuie nu doar sa-ti faci griji, ci sa si te informezi.
0
19-04-2011, ora 14:15
Andreea Elena 01
Nu este medic/terapeut
Andreea Elena 01
multumesc mult pentru raspunsuri, , , va sunt foarte recunoscatoare, si mai astept si altele..:-*
0
22-05-2011, ora 13:29
alexiya
Nu este medic/terapeut
alexiya
buna! am si eu o intrebare: daca a 12 ani mi-a venit prima menstruatie si la 18 ani mi-am inceput viata sexuala, pot considera ca a fost prea devreme pentru asta..credeti ca ar fi trebuit sa astept pana pe la 20 de ani?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul si presiunea sexului la adolescenti
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  •