primul act sexual

26-01-2012
consuel
Nu este medic/terapeut
consuel
el si ea se iubesc. de comun acord hotarasc sa aiba prima experienta sexuala.ea se declara virgina, el putin experimentat intr-ale sexului.actul sexual are loc.ea nu se manifesta ca ar avea vreo durere, el nu simte nici un obstacol si nu este necesar sa faca vreun efort deosebit.fata de un act sexual normal.dupa aceasta ea merge acasa la parinti, ei nefiind inca casatoriti.de remarcat ca el, la o examinare vizuala a cearsafului pe care s-a consumat actul, nu remaca prezenta nici unei urme de sange.totusi, a doua zi ea ii povesteste lui ca, la cica opt ore dupa consumarea, actului a avut o hemoragie puternica care i-a patat tot cearsaful pe care dormea.din punct de vedere medical este posibil asa ceva? era ea sau nu era virgina?de mentionat ca ea nu suferea de nici un fel de afectiune genitala care sa fi putut genera hemoragia.
3 comentarii
0
26-01-2012, ora 15:14
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Dpdv medical este posibil ca o femeie virgina sa nu aiba sangerarea respectiva. Eu nu am avut-o deci iti vorbesc din propria experienta. Nu stiu despre hemoragie insa.
0
26-01-2012, ora 16:43
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Cum zice si otilia, nu este obligatoriu sa se produca ruperea himenului in urma consumarii primului act sexual. Deci nu apare nici sangerarea atat de popularizata, chiar daca fata era virgina.

Despre hemoragii care apar uneori am mai auzit, in timpul sau dupa actul sexual, si inca la femei cu multa experienta sexuala, si nici eu nu am idee ce anume le cauzeaza. Probabil ca nu are nici o urmare aceasta hemoragie de care pomeniti, oricum.
0
26-01-2012, ora 17:33
consuel
Nu este medic/terapeut
consuel
afirmatia ei a fost ca hemoragia s-a datorat deflorarii.de altfel au mai urmat alte acte sexuale si niciunul nu a fost insotit vreodata de sangerare.oare nu cumva acea asa zisa sangerare era doar un bluf?el nu a vazut niciodata acel cearsaf plin de sange.era sau nu virgina?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.