Primul contact sexual..

29-07-2013
Roxx13
Nu este medic/terapeut
Roxx13
Buna ziua, am 18 ani si am avut primul contact sexual in urma cu doua zile. A curs ceva sange in acel moment, iar dimineata urmatoare aveam o secretie maronie. Astazi m-am trezit si cu dureri de ovare, sangele continua sa curga insa de data aceasta are o culoare mai inchisa. Cat despre menstruatie, nu am avut-o niciodata regulata, din cauza micii probleme pe care o am cu glanda tiroida, asa ca nu pot sa-mi dau seama acum daca poate fi vorba despre menstruatie, iar daca da... sa fie o asa conincidenta, sa-mi vina chiar la 2 zile dupa primul contact sexual, cand sunt luni in care nu-mi vine deloc? Daca nu e vorba despre asta, atunci ce este? Si daca totusi e vorba despre menstruatie, de ce are sangele o culoare inchisa? Intreb pt ca am citit pe undeva ca acest lucru poate fi astfel din cauza unor infectii, si m-am speriat destul de tare... nu m-am protejat - stiu, sa-mi fie rusine.

Si alta nedumerire pe care o mai aveam, poate putin prosteasca: este posibil sa curga sange la primul contact sexual daca nu s-a rupt himenul? Pentru ca am auzit ca de regula simti cand se rupe, dar eu nu-mi dau seama sa fi simtit ceva concret, numai o durere acuta, si simteam ca inca il bloca ceva pe partenerul meu. In fine...daca nu se rupe himenul, poate curge sange, sau curge doar atunci cand se rupe? Multumesc!
4 comentarii
0
06-08-2013, ora 17:43
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
nu exista sa simti neaparat cand se rupe himenul.a curs sange s-a upt adio virginitate, e normal sa ai si scurgeri pt ca corpul tau abia experimenteaza lucuri noi, si eu am avut scurgei vreo 3 4 zile e nomal. cat despe sarcina daca nu te ai potejat poti ramane si de la pimul contact
0
26-08-2013, ora 09:59
ninata
Nu este medic/terapeut
ninata
Pentru mine acest lucru este normal
0
11-02-2014, ora 19:50
SorinaFlorentina
Nu este medic/terapeut
SorinaFlorentina
Scuzati-ma dar am o roblema asemanatoare si nu stiu cum sa pun intrebari direct deoarece sunt noua pe site.
Am 18 ani si in urma cu 3 zile am avut primul meu contact sexual cu iubitul meu. El se chinuia sa o introduca iar mie mi-a fost cam frica si am cam ezitat apoi el a insistat si am avut o durerefoarte mare urmata de o sangerare puternica m-am speriat si nu am continuat ajungand in 3 minute geja la baie :)) ( tin sa menntionez faptul ca atunci cand a inceput primele 2 incercari au fost fara prezervativ dar dupa si l-a pus ) in ziua respectiva mi-a curs inca sange si ieri mi-a curs ceva galbui mai inchis apoi astazi dimineata mi-a curs foarte abundent un lichid transparent iar in resul zilei ceva galbui deschis. Mie foarte frica sa nu fi ramas insarcinata ( el nu a ejaculat deloc) deci va rog ajutati-ma e normal?
0
10-01-2016, ora 11:19
Baeatul
Nu este medic/terapeut
Baeatul
Cercetatorii de la Universitatea Indiana din America au realizat un studiu pentru a vedea daca prezervativul diminueaza placerea.
Rezultatele au aratat ca atat barbatii, cat si femeile au considerat contactele sexuala ca fiind excitante si placute cu sau fara prezervativ. Nu au existat diferente importante in ce priveste erectiile barbatilor care au folosit prezervativul in comparatie cu cei care nu foloseau.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul pentru prima dată - ce trebuie să știi
  •