Probabil sinuzita

25-08-2016
sinus
Nu este medic/terapeut
sinus
Buna ziua! Timp de 10 zile am nasul infundat si secretiii posterioare, la acestea s-a mai adagat si o tuse productiva (flegma vascoasa galben-verzuie). Acum au inceput si dureri de cap, mai ales in zona fruntii, si in partile laterale mai sus de tample, o senzatie de presiune cand stau culcata sau cu capul in jos.Am avut si urechile infundate. Stare de moleseala si irascibilitate.Multumesc anticipat!
3 comentarii
0
25-08-2016, ora 21:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
obligatoriu consult ORL si radiografii SAF (sinusurile fetei)
0
15-09-2016, ora 10:36
sinus
Nu este medic/terapeut
sinus
In urma consultui ORL mi s-a spus ca este vorba de o alergie. Am urmat un tratament cu nasonx, xyzal si tussin forte. Mi s-a recomandat un exudat faringian, pe care l-am facut. Mergand din nou cu rezultatul, mi s-a spus ca nu am nicio ciuperca, si mi s-a dat sa urmez timp de 5 zile tratement cu nistatina. Mentionez ca secretiile posterioare inca sunt prezente si tusa care e mai pronuntata seara si dimineta, fiind mai mult seaca. Pe langa acestea ar mai fi si un prurit nazal gatul uscat si o raguseala, mereu fiind nevoita cand vorbesc sa-mi curat gatul. Sunt diagnosticata si cu hipotiroidism, urmand tratament cu euthyrox.Acum nu stiu ce sa fac in continuare..
0
15-09-2016, ora 11:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este cazul de investigatii lal gastrologie
o malabsorbtie intestinala.. poate duce la hipotirioidizm
intoleranta la lactoza sau gluten... fiid producatoare de mucus.. pot duce la secretii in nas si gat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.