Probiotice eficiente

18-06-2013
dinamy
Nu este medic/terapeut
dinamy
Pentru afectiuni severe legate de afectarea florei si mucoasei intestinale, cele mai OK sunt probioticele cu cat mai multe tulpini vii de 'bacterii prietenoase'. Din acestea am consumat cu rezultate deosebite pentru reechilibrarea florei intestinale (digestive) si refacerea mucoasei intestinale, serios afectate de antibiotice, alimentatie nepotrivita si, mai ales, o parazitoza intestinala tardiv descoperita (mi s-a spus c-ar fi vorba numai de giardia dar e foarte posibil sa fi fost si altceva...).
Pentru cei interesati de mai multe detalii, le pot conferi in urma postarii unei solicitari pe acest forum (subiect).
5 comentarii
0
18-06-2013, ora 13:46
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Pai zi, e bine de stiut.
0
18-06-2013, ora 22:42
dinamy
Nu este medic/terapeut
dinamy
Nu-mi este permisa prezentarea acestor produse, fiind interpretata ca reclama publicitara. -*


(*modificat de admin)
0
18-06-2013, ora 23:13
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Trimite-mi si mie, te rog, pe privat, numele probiticelor. Sunt curioasa daca sunt noi, sau deja folosite.
Merci.
0
19-06-2013, ora 08:04
dinamy
Nu este medic/terapeut
dinamy
Cu mare placere dar spune-mi si mie, te rog, ce presupune a trimite pe privat un mesaj?!...Nu sunt in tema cu ceea ce trebuie facut...
0
19-06-2013, ora 09:58
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Merci!
Apasa unde scrie numele meu, Teodora M si se deschide un dreptunghi unde scrie deasupra "scrie mesaj catre". Dupa ce scrii, apesi pe trimite mesaj. Atat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Probioticele, benefice pentru memorie și stres
  • Iaurturile din comerț conțin suficiente „bacterii benefice” pentru a avea efecte asupra sănătății?
  • Probioticele NU cresc imunitatea la sugari și copii mici
  • Este eficientă administrarea probioticelor pentru a preveni apariția eczemei sau a astmului?
  • Probioticele și sistemul imunitar
  • Persoanele sănătoase pot lua suplimente cu probiotice?
  • Prebiotice versus probiotice - care este diferența?
  •