Proble cu inima...

04-08-2009
alleexx_k
Nu este medic/terapeut
alleexx_k
Buna... acum 3 luni am avut niste probleme serioase respiratorii. seara simteam ca nu pot sa respir normal si imi simteam plamanii si toata zona toracica grea. noaptea ma trezeam din somn cum sa nu mai respiram. acest lucru ma ingrozit toata saptamana respectiva si am fost la control. am facut toate teste de inima, plamani etc. toate miau iesit bine. la plamani am avut o mica raceala netratata care cu niste antibiotice "chin" am scapat de ea, spun chin despre acele antibiotice pentru ca imi dadeau o stare de somnolenta extrema si oboseala ele avand efecte somnifer. deci cu plamanii nu am avut probleme, cu inima iarasi deloc, perfect sanatoasa. doar ca de atunci inima imi bate foarte tare, rapid de parka as depunde efort mare, si cand ma ridic din pat brusc inimioara mea o ia razna si incepe sa bata destul de tare dupa 1 minut aceasta revenind la bataile normale. probleme de respiratie nu am mai avut, doar bataile acestea rapide ale inimii ma pun pe ganduri. tin sa precizez ca m-am nascut cu o malformatie la inima, o gaurica mica in aceasta prin care trecea aerul cand respiram. aceasta gaurica dupa 5 ani de tratament sa inchis miraculos, nici medicii care sau ocupat de mine au zis ca e un miracol cum de sa inchis gaura asa de bine ca si cum nu ar fi existat niciodata. nici in prezent gaura este inchisa ca si cum nu ar fi fost acolo, mi-au spus medicii care miau facut raze si toate cele. doar ca sunt foarte curios de ce imi bate inima asa tare de cand am avut aceasta problema. daca stie cineva va rog lamuritima care ar putea fi problema :) ca inima mie complet sanatoasa, zic toate testele si medicii care mi le-au facut. va multumesc
1 comentarii
0
04-08-2009, ora 23:16
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna seara,

astfel de probleme apar des din cauza spaimelor traite in timpul sarcinii sau la nastere. Multe sunt inconstiente. Cei mai multi s-au nascut chiar cu cordonul obmilical in jurul gatului. Poate sa apara insa si de la spaime de mai tarziu.
Intalnesc des astfel de simptome dar ele se pot vindeca f. usor cu un remediu homeopat ales de un medic. Medicina clasica nu poate din pacate - sau din fericire - sa trateze asa ceva, mai ales ca nu gaseste nimic organic.

In cele mai multe cazuri remediul homeopat necesar este cel analizat intr-un caz asemenator:
http://forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=183id_cat=30id_prod=31050anc=99288

Va recomand sa consultati un medic homeopat cu experienta. Cunosc trei persoane care au fost ajutate la simptome f. asemanatoare dvoastra cu un astfel de tratament chiar saptamana trecuta.

Succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.