Problema

11-11-2017
Kharlita
Nu este medic/terapeut
Kharlita
Buna ziua! Prietena mea a întreținut relații sexuale de 3 ori. Ultima dată a facut-o de 2 ori într-o seară, iar a2a oara dupa act au constat că prezervativul era înțepat undeva pe la jumatate. Ejacularea nu s-a produs în interiorul ei, iar prezervativul era mai gol decât primul, fiind a2a oara el nu a mai ejaculat la fel de mult. Se poate sa fi rămas însărcinată? E foarte speriată
6 comentarii
0
11-11-2017, ora 18:25
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara, cea mai simpla solutie de a-si scadea/anula teama este testul de sarcina. Din ceea ce descrieti sansele de sarcina sunt destul de mici dar..."better safe than sorry", adica mai bine test de sarcina decat sa regrete mai tarziu.
Cu cat o sarcina se depisteaza mai devreme cu atat se poate rezolva situatia chimic (medicamente) si nu chirurgical.
1
11-11-2017, ora 21:07
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună seara!
Pentru mai multă siguranță trebuie să-și facă un test de sarcină, care se găsește la orice farmacie.
0
12-11-2017, ora 09:12
Kharlita
Nu este medic/terapeut
Kharlita
Dar care sunt sansele de a ramane însărcinată?
1
12-11-2017, ora 10:26
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Mai contează procentul? Și 1% dacă sunt șanse trebuie verificat, pentru că de multe ori excepția încalcă regula.
1
12-11-2017, ora 15:04
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
M-am consultat cu cativa colegi, o vrajitoare si un saman si am convenit: sansele ca "prietena" sa ramana insarcinata sunt de 14, 257 %.
Avand in vedere ca Venus este in conjunctie cu Jupiter, exista 67, 415 % probabilitate ca o eventuala sarcina sa fie fata si 23, 829 % sanse ca sa fie baiat.
In concluzie, exista ceva sanse ca prietena sa fie putin insarcinata.
0
12-11-2017, ora 23:16
Kharlita
Nu este medic/terapeut
Kharlita
Astăzi i a venit menstruatia. Încă sunt sanse?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce e de făcut dacă se rupe prezervativul?
  •