problema ce persista: erectia de scurta durata | Forumul Medical ROmedic

problema ce persista: erectia de scurta durata

21-11-2013
claudia1234
Nu este medic/terapeut
claudia1234
buna ziua, ma numesc claudia si am o relatie cu iubitul meu de 1 an de zile. este o relatie aproape perfecta ca si comportament pana vine vorba de sex. Totul decurge bine, preludiul, are erectie, incepem actul in sine iar cand ma astept mai putin si pare totul destul de ok si normal, atunci ii moare si se opreste si capata o privvire de vinovat care se uraste sa zic asa. Acum cateva zile l am prins ca se uita la mine in timp ce, , dormeam" si se masturba, in timp ce rostea cuvinte si fraze urate in soapta fara ca eu sa ma trezesc de sunet sau ceva de genul. M amm simtit groaznic, nu mai stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac...
4 comentarii
0
21-11-2013, ora 11:47
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
claudia


buna...am citit comentariul tau si am zis sa iti raspund cu gandul ca te pot ajuta cu ceva...vreau sa te intreb totusi daca acest lucru s-a intamplat de la inceputul relatiei??adica daca totul a fost perfect in afara de sex inca de la inceput??in general femeile cauta sa se potriveasca "la pat"cu cel pe care il iubeste.acum voi poate aveti o gramada in comun dar la partea cu sexul nu...asta e cam nasol ce e drept!!!in cealalta privinta este de la el si este pe baza psihologica...el nu trebuie sa se gandesca la "problema cu erectia prea mult"si sa se gandesca mai mult la tine...si sa te exploreze mai mult(mai ales ca la noi barbatii totul vine pe plan vizual si la atingeri)incearca sa vorbesti mai mult cu el despre problema asta(vezi ce ii place foarte mult, si sa ii faci acele lucruri ca sa prinda incredere in el.apoi faza cu masturbarea vine exact de la ce i se intampla...acum el putea sa o faca pe ascuns ca sa nu vezi tu frustrarea pe care el o are atunci cand nu are erectie.este o porblema de comunicare intre voi si la el este o problema psihica si nu fizica...sper ca te-am putut ajuta cat de cat si mult succes pe mai departe in relatia voastra!!!
0
21-11-2013, ora 12:02
claudia1234
Nu este medic/terapeut
claudia1234
multumesc. Da, problema aceasta a fost inca de la inceputul relatiei, am discutat mult cu el si i am explicat ca este ok, ca inteleg, numai sa ii dau incredere in el si sa reuseasca... incerc sa ii inteleg problema, imi raspunde mereu la intrebarea mea de, ce s a intamplat cu... m am gandit ca nu iti place. are momente cand nu mai are erectie cand ne hotaram sa schimbam pozitia spre exemplu sau cand atinge cu picioarele pe gresie si o simte putin rece, sau cand aude papagalii ca fac galagie...nu stiu, am impresia ca deja cauta tot felul de motive care pe care sa arunce vina.. ma mai afecteaza ft tare si masturbarea lui uitandu se la mine cand dorm.
0
21-11-2013, ora 12:50
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
Acum eu nu stiu daca da vina s-au chestiile astea chiar ii provoaca un discomfort...ideea este ca trebuie sa iei atitudine altfel vei ajunge la niste frustrari din cauza asta...mai ales ca noi barbatii trebuie sa ne gandim la voi prima data si apoi la noi...acum cu masturbarea este putin ciudata...de ce o face pe ascuns?poate ca vrea sa intrii si tu in jocul lui.asta chiar nu stiu...sti ce ar ajuta la voi??un inel vibrator de la durex...poate ti se pare ciudat dar functioneaza si cu atat mai mult cu cat inelul este mai ingust si tine erctia mai mult(il ajuta pe el cu erectia si tie iti stimuleaza clitorisul la maxim)este doar un lucru pe care a-ti putea sa il incercati si sa vedeti daca merge...multa bafta iti doresc si sper sa vii cu vesti bune!!!
0
21-11-2013, ora 13:06
claudia1234
Nu este medic/terapeut
claudia1234
am inteles, multumesc pt tot, am incercat o data inelul si la dat jos spunand ca nu isi mai simte penisul... da, asta este, o sa incerc sa rezolv...atat cat tine de mine. o zii buna si mulltumesc inca o data
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: