problema cu gatul

30-01-2010
razvanelu
Nu este medic/terapeut
razvanelu
Ma doare in gat si am o senzatie de uscaciune, de vineri (29.01.2010) pe la ora 14:00, pana acum, nu am putut sa dorm mare lucru, pentru ca ma trezeam ca imi era sete, m-am dus la farmacie si farmacista mi-a dat tranchisept cu miere si lamaie.Am mai baut ceva fierbinte si se ameliora, dar senzatia este aceiasi
De regula racesc daca nu imi protejez gatu, dar de data asta am purtat si totusi.
Mentionez ca inainte aveam stari cand eram putin ragusit si imi reveneam, si de regula cand vorbeam 1-2 min continuu mi se usca gura.
Astept sfaturi
2 comentarii
0
30-01-2010, ora 22:04
dedeileana
Nu este medic/terapeut
dedeileana
buna,
in luna decembrie am primit diagnosticul de faringita cronica de reflux.am urmat tratament timp de o luna cu omez, bioaprox, gargara cu o solutie din farmacie si vit a uleioasa.problema mea s-a mai ameliorat dar nu a disparut complet.din cand in cand mai simt uscaciune in gat, parca as avea o flegma de care nu pot scapa. ce ma sfatuiti sa fac in continuare?multumesc pt timpul acordat.
0
31-01-2010, ora 06:20
razvanelu
Nu este medic/terapeut
razvanelu
m-am vindecat partial:im mai curge putin nasu si usesc putin, eu rec tranchiseptu, bauturi calde, motaitu in pat, dar si nu in ultmu rand putina miscare nu strica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •