problema cu gatul?

14-09-2014
Tiberiu95
Nu este medic/terapeut
Tiberiu95
Buna ziua!

Am o problema, acum doua saptamani am mancat o inghetata la un scurt interval de timp am mancat porumb fiert( fierbinte).Am avut senzatia de inec, care a durat foarte putin si nu am tusit absolut deloc si nici nu am avut probleme de respiratie.In acea seara a inceput sa apara senzatia de nod in gat.A doua zi am fost la medicul de familie si am primit tratament cu antibiotic si antiinflamator, deoarce aveam amigdalele foarte inflamate.In tot acest timp am avut senzatie de panica.La scurt timp dupa tratament, nodul in gat a trecut.Vinerea aceasta a reaparut spontan, am avut din nou stare de anxietate, panica.Am hotarat sa merg la un medic ORL-ist, m-a consultat si mi-a spus ca nu am nimic la gat si cel mai probabil este vorba despre o problema psihica, datorata stresului.Senzatia de nod in gat o resimt sub marul lui Adam si creeaza o stare puternica de panica.Noaptea dorm linistit, fara a avea o anumita problema.Va rog spuneti-mi ce ar trebuii sa fac, ce analize sau la ce medic sa ma prezint.
Va multumesc mult!
1 comentarii
0
14-09-2014, ora 21:21
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
TIBERIU fara sa fac misto tu nai invatat ca nu se mananca rece si imediat cald aceste diferente de temperatura sunt criminale atat pt smaltul dintilor cat si pt organe si sa nu mai zic ca si pt metale, asta este valabil si la facutul dusului ca sa te calesti cand faci dus fierbinte si imediat rece si pe urma te miri de ce te doare capul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.