problema cu inima?

22-11-2007
catalin1
Nu este medic/terapeut
catalin1
Buna seara.
De 2 zile am niste dureri in(zona inimi) partea stanga a pieptului care se lasa usor in umar iar azi am simtit niste intepaturi in spate in aceiasi zona(3, 4 intepaturi).
Aceste dureri nu sunt tot timpul ci cam de 3, 4 ori pe zi iar atunci cand ma gandesc la aceste dureri parca chiar atunci ma doare.
Va rog frumos sa-mi spuneti daca ar putea fi o problema cu inima...
Indiferent ca vor mai aparea aceste dureri sau nu am sa ma duc la doctotr da peste cateva zile ca am putina treaba si de aceea am apelat la dumneavoastra
4 comentarii
0
22-11-2007, ora 00:00
N.
Identitate neconfirmată
N.
Pentru a stabili cu certitudine daca durerea mentionata de dvs. este de cauza cardiaca sau nu, sunt necesare anumite investigatii. Este adevarat ca durerea de cauza cardiaca are cateva caracteristici si ca nu orice durere toracica este echivalenta cu o durere de cauza cardiaca, insa NUMAI in urma unui consult medical puteti avea un raspuns corect la intrebarea dvs. Sfatul meu: luati legatura cu medicul dvs. in cel mai scurt timp. Va doresc multa sanatate.
0
23-11-2007, ora 00:00
ghitavirginia
Nu este medic/terapeut
ghitavirginia
!
0
31-01-2008, ora 00:00
ser00
Nu este medic/terapeut
ser00
De ceva vreme ma confrunt si eu cu niste simtome mai ciudate.De exemplu cand merg pe strada simt deodata ca inima nu mai imi bate normal.Nu simt durere doar ca deodata inima o ia putin razna.Imi bate neregulat si o simt mai mult decat ar trebui daca intelegeti.Nu mi se intampla mareu cand merg pe strada o data azi inca o data peste 2 saptamani sau ceva de genu.Am facut vreo 3 EKG-uri dar mi-au iesit bine.Chiar nush de la ce ar putea fi!?
0
28-02-2008, ora 00:00
andyITA
Nu este medic/terapeut
andyITA
Toti de aici linistiti-va ! eu am avut probleme 2 luni de zile aproape cu dureri d inima si discomfort in piept si mi-a trecut. am facut si ecografie la inima EKG etc si analize sange totul a iesit excelent.poate fi cu siguranta o nevralgie intercostala care dureaza max 2 luni LINISTITI_VA sunteti tineri.daca aveati probleme cu inima fie se vedea pana acum pentru ca bolile de inima fie apar inca de la nastere fie apar la o anumita varsta.daca nu ma insel inima incepe sa se imbolnaveasca dupa 100 mil de batai.CALMATI_VA nu va mai speriati ca mine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  •