Problema cu limba

15-03-2018
Adinaandree
Nu este medic/terapeut
Adinaandree
Buna seara, acum aproximativ mi au apărut pe partea de jos a limbii niste bubite iar înspre partea inferioară spre amigdale niste umflaturi mai mari, si de atunci este din ce in ce mai rau... limba mi s a umflat foarte rau mai ales partea de sub limba ca si cum as avea 2 limbii... simt senzație de usturime aproape constant. Am fost de 3 ori la doctor pana acum, mi a dat antibiotic 3 zile cate 1 pastilă pe zi, si nu a avut nici un efect.. O altă doctora mi a spus că e candida si mi a dat un gel sa ma dau pe limba... Dar precizez ca de cand am folosit acel gel limba s a umflat si nu l am mai folosit. Astăzi m am uitat iar in gura si am văzut apariția unui corp străin în gât... Nu stiu ce este si nici nu as putea sa l descriu... Ca o bucată de carne asa... Si se vede doar dacă deschid gura destul de mult...sunt foarte speriată si nu stiu ce sa mai fac sa aflu un raspuns. Precizez si ca eu sunt in Olanda si si medicii de aici aproape ca nu vor sa te consulte... Nu au vrut să mi dea trimitere la spital ca a zis ca e de la amigdale... Dar stiu simptomele ca am avut des cand eram mica... Si nu am nici un simptom care ar arata sa fie asta... Nu am febra, nu ma doare in gât... Nu nimic. Sper sa aflu un raspuns aici. Multumesc mult !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.