Problema cu stomacul

02-02-2017
Daniela230
Nu este medic/terapeut
Daniela230
Buna ziua ! De ceva timp am mari probleme la stomac. Am dureri foarte mari si la anumite mancaruri vars.. fie peste, drob, carne de porc. Am luat un tratamement de la medic care mi a spus ca am o anumita bacterie. Nu stiu exact..
Ma puteti ajuta cu o solutie ? Ce a si putea manca ? Vreo dieta ? Un ceai recomandat pt aceasta problena
5 comentarii
1
03-02-2017, ora 10:58
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Despre ce bacterie si ce tratament e vorba ? A avut vreun efect ?
Ar trebui sa evitati mancarurile grase, picante, prajeli, bauturi acidulate.
0
03-02-2017, ora 11:18
Daniela230
Nu este medic/terapeut
Daniela230
Buna ziua ! Un stafilococ, din cate am inteles. Nu, nu a avut efect, am facut si injectii. Ieri am mancat putin drob si pana nu vomit nu ma simt bine.Totusi nu abuzez
0
03-02-2017, ora 12:23
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Evitati drobul si alte tocaturi. Ciudat sa fie stafilococ. Nu cumva Helycobacter pilori ?
0
03-02-2017, ora 14:05
Daniela230
Nu este medic/terapeut
Daniela230
Da, acesta este si mai am si ceva la pancreas.
0
04-02-2017, ora 00:18
Dr. Vlad-Olimpiu Butiurca
Chirurgie generala, Tîrgu-Mures
Dr. Vlad-Olimpiu Butiurca
Va recomand sa vedeti un gastroenterolog. Sa faceti o ecografie abdominala urmata de o endoscopie digestiva superioare (gastroscopie). Simptomatologia insirata de dvs releva o suferinta a aparatului digestiv... de la stomac pana la pietre la fiere poate fi orice. Sunt necesare investigatii pentru stabilirea diagnosticului, nu ceaiuri din moment ce nu aveti un diagnostic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: