problema cu urechea

09-06-2009
m@nkyy
Nu este medic/terapeut
m@nkyy
deci astazi la scoala cand nu eram atent un coleg ma lovit cu o minge de fotbal direct in ureche ( sutul a fost puternic) pt cateva secunde/minute nu mai auzeam aproape nimic o simteam foarte foarte infundata. problema este urmatoarea si acum o simt infundata si nu prea aud asa bine ce s-a intamplat si ce trebuie facut? cred ca sa creat o presiune mare si e ceva cu timpanul cred acum aud dar o simt in permanenta infundata. va rog ajutati-ma!
7 comentarii
0
09-06-2009, ora 22:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pot fi cateva posibilitati..
1. o luxatie a lantului osicular.. lucru care se remediaza numai chirurgical.
2. o perforatie de timpan.
3. afectarea nervului auditiv prin socul traumatic..
Nu lasa lucrurile sa se agraveze...
mergi maine la ORL.. sa vezi care este cauza !
0
10-06-2009, ora 06:42
m@nkyy
Nu este medic/terapeut
m@nkyy
domnule doctor am sa merg la doctor dar as vrea sa stiu daca am unul din cele cazuri 3 prezentate mai sus se poate rezolva problema sau nu o sa mai aud bine sau chiar deloc !
0
10-06-2009, ora 10:28
m@nkyy
Nu este medic/terapeut
m@nkyy
am fost astazi la medic insa astazi era plecat si mi-a zis sa ma duc maine insa maine nu pot eu asa ca am sa ma duc poimaine are ceva daca intarzii putin ?
0
10-06-2009, ora 14:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
orice simptom.. tratat la timp.. are sanse mari de vindecare..
la orice boala... netratata la timp.. sansele de vinbdecare 100 la 100 se micsoreaza cu fiecare zi !!!
0
10-06-2009, ora 14:51
m@nkyy
Nu este medic/terapeut
m@nkyy
va multumesc foarte mult pt raspunsuri dar ar mai fi ceva (asta asa ca sa fiu mai linistit pana poimaine ) mi-ati dat exemplul cu cele 3 posibilitati in cazul in care am una din cele 3 exemple cum se poate remedia adica in cazul in care am probleme cu nervul auditiv ce se poate face sau nu se poate face ?
0
10-06-2009, ora 15:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
la toate 3 se poate face ceva.. si cu cat mai repede.. cu atat mai bine!!!
0
10-06-2009, ora 15:12
m@nkyy
Nu este medic/terapeut
m@nkyy
si daca se ajunge la operatie la timpan sau oscioare cat costa aceasta iar eu am 14 ani !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.