Problema cu urechea stanga | Forumul Medical ROmedic

Problema cu urechea stanga

13-07-2018
Mario Mihai
Nu este medic/terapeut
Mario Mihai
Buna ziua,
Am fost azi la strand si dupa ce am ajuns acasa am observat ca am urechile infundate, asa ca ma duc la baie cu niste betisoare si mi le desfund, urechea dreapta reusesc sa o desfund, aud foarte bine cu ea, si dupa bag betisorul in urechea stanga, tin sa precizez ca nu am bagat adanc, am bagat doar cate putin, cate putin inrotind de betisor, pana cand am simtit ca ma doare putin timpanul(timpanul banuiesc ca era), si dupa am scos betisorul si am observat ca nu mai aud aproape deloc cu urechea stanga.Ce sa fac?Mi am spart oare timpanul?Mi-e frica, sunt unpic panicat.Tin sa mentionez ca nu mai e deloc apa in ureche, as fi simtit, dupa aceea incercai sa-mi bag iar apa in ureche ca sa se infunde iar urechea si dupa bagai iar betisorul si tot la fel de prost aud, asa ca va rog, ajutati-ma.
4 comentarii
0
11-08-2018, ora 16:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Ai împins dopul mai departe.
Încearcă sa pui 5.6 pic apa oxigenata.. Poate. L scoate
Sau la orl
0
15-09-2018, ora 21:56
olteanudan
Nu este medic/terapeut
olteanudan
Bună seara, am si eu o problemă la urechea stângă, am mincarimi destul de mari în interiorul urechi și mă și doare, am fost la medic la control și mi da spus ca e o alergie, urechia e curata în interior, nu mi-a dat nici un medicament, nu știu ce sa fac, daca ma puteți ajuta și pe mine cu un sfat...va foarte multumesc
0
17-09-2018, ora 09:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mancarime ain ureche poate fi pe sistem nervos.. legat de un reflux gastro-esofagian..., in acel caz.. faringele iritat de acidul gastric poate da si senzatie de mancarime in ureche
in acel moment se foloseste un antacid de supt..si in ureche se pune o vata imbibata in bitter suedez sau alt alcool
0
29-12-2018, ora 22:00
FlorinaO
Nu este medic/terapeut
FlorinaO
Buna. Din ianuarie am aceeasi problema, mancarime in urechi insotita de durere, iar in urechea externa mi se tot face scoarta/rana. Am fost la doctorul ORL tot la 2 saptamani din cauza durerilor, de fiecare data mi s-a zis ca am otita medie acuta si mi s-a prescris altfel de medicamente, antibiotice, crema si solutie pt urechi. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: