Problema de ejaculare!

03-11-2009
robertdaniel
Nu este medic/terapeut
robertdaniel
Buna seara am 24 ani si cred ca am o problema...cand intretin un act sexual nu ejaculez, nu am probleme cu erectia totul este ok dar trece 30 min trece 1 ora trece 1 ora jumate dar inebunesc nu pot ejacula...ce se intampla...factori excitanti exista simt dar devine stresant si putin rusinos ca nu pot ejacula...va rog un sfat o parere va sunt recunoscator..Numai bine
3 comentarii
0
14-11-2009, ora 19:11
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut,

Ai avut această mică "problemă" dintotdeauna?

S-ar putea să ejaculezi, dar ejacularea cu siguranţă este retrogradă (este o simplă supoziţie).
Consultă un medic urolog pentru un consult complet şi examene/analize specifice!
Toate cele bune şi însănătoşire grabnică!

P.S. O mică întrebare: Plăcerea există pe tot parcursul acestor zeci de minute în care nu poţi ejacula sau există doar până la un anumit punct şi apoi se suprimă?


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
15-11-2009, ora 18:18
robertdaniel
Nu este medic/terapeut
robertdaniel
da placerea exista tot timpu pana la epuizare sau pana cand are partenera orgasmn.am fost la urolog si mia spus ca nu am nici o problema dar tot la fel este...vrun alt sfat?
0
17-11-2009, ora 18:33
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Anejacularea poate fi şi rezultatul unei probleme de natură psihologică, asta în cazul în care se exclude o afecţiune medicală organică (diabet zaharat, scleroză, leziuni ale rahiesului etc.)...iar tu ai precizat că urologul ţi-a confirmat inexistenţa vreunei probleme organice, deci...tulburarea este de ordin psihologic!
Efecte pozitive în cazul acestei tulburări poţi arhiva cu ajutorul terapiei raţional-emotive. Consultă un psihoterapeut!

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: