Problema de respiratie

02-02-2013
claudiu1985
Nu este medic/terapeut
claudiu1985
Am 27 de ani 176 cm 54kg, problemele au incept anul trecut cand am mers intr-o zi foarte calduroasa cu masina cu geamul deschis.Cand am ajuns acasa s-a facut seara si m-am culcat, m-am trezit dupa o vreme ca nu aveam aer si aveam partea dreapta a corpului amortita si slabita si eram ametit. Am fost la urgenta mi-au spus ca am tahicardie sinusala si mi-au facut o perfuzie cu calciu si glucoza care nu m-a ajutat prea mult, apoi am observat ca atunci cand ieseam la aer curat sau cand respiram des ameteala disparea. Am luat calciu, magneziu siliciu si zinc iar dupa o vreme ameteala a disparut doar cu respiratia mai aveam un pic probleme. Acum de cateva saptamani am inceput sa ma simt din ce in ce mai rau, ma simt slabit, picioarele le simt grele, cand ma aplec sau cand ma intorc de pe o parte pe alta ametesc iar cel mai rau ma simt cand ma culc pe spate, chiar daca respir des simt ca aerul nu ajunge unde trebuie, cand ma trezesc ma simt ametit, amortit pe la tample si in dreptul inimi, Am facut o ecografie color si o cardiograma dar mi s-a spus ca nu am nimic doar tahicardie sinusala.In ultima vreme ma simt slabit si din stanga. Cand ma culc aud ca un chioroit si simt paraca un lichid care se lasa in jos. Cateodata simt o mica durere sub omoplatul stang, m-a ascultat medicul si la plamani si mi-a spus ca nu am nimic.Va rog frumos daca se poate sa-mi raspundeti care ar putea fi cauza si ce contorale ar mai trebui sa fac si unde.
Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: