problema durata indelungata

01-08-2017
annageorgiana199
Nu este medic/terapeut
annageorgiana199
buna ziua,

Problemele au inceput de cand eram mica (8-10 ani) cu perioade in care dupa ce mancam cu pofta sau ceva de genul asta vomitam efectiv o saptamana de la orice, nu puteam sa beau apa, mananc nimic singurul lucru pe care il puteam cat de cat manca erau grisine sau paine prajita, am fost la doctor iar aceastea nu au spus nimic efectiv, parintii mei au o viata ocupata si dupa ce simptomele s-au oprit nu au facut alte investigatii. La 16-17 ani boala se schimba avand dureri foarte marii, insuportabile in zona sternului, am ajuns la spital urgnete din cauza durerilor si multe nu mi au facut sau zis. Acum la 20 problema a inceput in februarie in timpul sesiuni cand mi am suprasolicititat corpul nedormind foarte mult band multa cafea si fumand destul de mult (tin sa precizez ca nu beau cafea aproape deloc si nici de fumat doar ocazional ) in timpul examenului am inceput sa am palpitatii, transpir si o senzatie de voma, am devenit agitata, sa scriu foarte repede. la aproape 8 luni, simpomele sunt aceleasi ca in februaire, din februarie pana acum au mai fost crize similare ca in timpul examenului dar mult mai ok pana cand de curand am fost nevoita sa zbor cu avionul si situatia sa agravat deoarece acum am rau de masina(tin sa precizez ca pana acum foloseam masina zilnic foarte foarte mult ) ameteli constante senzatie de voma CONSTANTA plus frisoane de o zi sau 2, nu imi pot continua ziua efectiv. Tin o dieta pentru relux gastrintestinal deja tin sa precizez ca din cauza bolii mele (nu stiu care e aceasta) nu beau, nu pierd nopti sau lucruri normale pentru adolescenti. Multumesc. ESTE URGENT.
1 comentarii
0
02-08-2017, ora 18:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa incercati sa mergeti sa va evalueze si un psiholog. Pot fi somatizari de anxietate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.