problema in zona ficatului

04-11-2007
alexandra_galati
Nu este medic/terapeut
alexandra_galati
buna ziua! Sunt din galati si am 15 ani.Ma confrunt cu o problema de cateva luni.In fiecare dimineata ma trezesc cu dureri si intepaturi in zona ficatului.Am facut analize, ekg dar toate au iesit bine.Eu am mai avut prob cu ficatul pe la vreo 4 ani, dar acum nu imi descopera nimic. Nici nu pot sa merg mult pe jos deoarece incep dureri insuportabile. Pentru a diminua durerile iau nospa dar nu intotdeauna are efect. Ce ma sfatuiti sa fac?
4 comentarii
0
09-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Ar trebui sa soliciti o trimitere de la medicul tau de familie si sa mergi la spitalul Grigore Alexandrescu Bucuresti.Este nevoie de multe investigatii si de o anamneza minutioasa.
0
10-11-2007, ora 00:00
alexandra_galati
Nu este medic/terapeut
alexandra_galati
multumesc mult
0
23-11-2007, ora 00:00
mihai73
Nu este medic/terapeut
mihai73
ti-ai rezolvat problema? Ce ti-au gasit?
0
17-01-2008, ora 00:00
stuart
Nu este medic/terapeut
stuart
eBuna e prima data cand va scriu si nu stiu exact la ce rubrica sa o fac. Am o problema. Eu locuiesc in Olanda. Acum oluna am fost in Ro si am facut analizele obligatorii acolo. Mi s-a transmis ca am colesterolul marit si ficatul marit si gras.Acum e problema ca am fost aici la doctor si mi s-a spus sa nu-mi fac griji ca majoritatea au colesterolul marit si ca ficatul e mai gras ca si eu sunt mai plinuta. Adevarul e ca nu stiu ce sa fac, sunt dezamagita de cei de aici din sist. sanitar si v-as ruga sa ma ajutati cu o dieta pe care s-o pot urma aici si care sa ma ajute., niste sugestii ceva. Va multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Investigații paraclinice în bolile hepatice și biliare
  • Moduri în care ne putem distruge ficatul
  • Ficat sănătos - ce poți face pentru ficatul tău (conform studiilor)
  • Semnele și simptomele ficatului (probleme cu ficatul)
  • O proteină, responsabilă pentru atacurile sistemului imunitar asupra ficatului
  • Studiu: ficatul uman ar putea rezista cel puțin 100 de ani
  • Verificarea ficatului - analize, teste și investigații (explicare rezultate ficat)
  •