Problema la osul degetului aratator

21-06-2018
Adina1982.
Nu este medic/terapeut
Adina1982.
Buna ziua. Am un baiat de 17 ani si ieri a observat ca la baza osului metacarpian (sper ca nu confund oasele) de la degetul aratator al mainii drepte- pe partea interiora a palmei, se simte ca un ciot/pinten, ceva ascutit, in colt, inspre degetul mijlociu. Mentionez ca nu-l doare, nu-l jeneaza si nici nu stiu de cand e asa. El e si cam slabut si se simt toate oscioarele dar la celelate degete totul e ok. Poate nu e ceva ingrijorator dar am zis sa va cer parerea. Multumesc
6 comentarii
0
10-01-2022, ora 09:57
AndreeaN.
Nu este medic/terapeut
AndreeaN.
Buna ziua, aceiasi problema am cu bebelusul meu inca de la nastere. Ati reusit sa aflati ceva? Multumesc
0
31-01-2022, ora 22:16
oanam86
Nu este medic/terapeut
oanam86
Bună Andreea, și al meu băiețel la fel 1an3luni. Nici eu încă nu știu dacă e vreo problemă, dar la sfatul pediatrului o ecografie de părți moi ne va da un răspuns. Tu ai găsit cauza? Mulțumesc
0
31-01-2022, ora 23:03
AndreeaN.
Nu este medic/terapeut
AndreeaN.
Buna, nu am ajuns inca. Nu as vrea sa ii fac inca ecografii... In plus nu il doare cand il apas...eu am avut acum ceva timp, un osteofit la picior dar imi cauza durere dar s-a retras. O sa cer sfatul unui pediatru ortoped
0
31-01-2022, ora 23:06
AndreeaN.
Nu este medic/terapeut
AndreeaN.
te rog tine-ma la curent
0
01-02-2022, ora 11:06
oanam86
Nu este medic/terapeut
oanam86
Nici pe băiețelul meu nu cred că îl doare, plus
că mișcă degetul foarte bine. Eu am descoperit acum câteva zile, când îl spălam pe mânuțe. Nu știu de când e așa, dar poate și în cazul lui, exact ca la tine, e de când s-a născut. Pediatru mi-a spus că a întâlnit multe cazuri și de cele mai multe ori nu e nimic grav, dar pentru liniște o ecografie e cea mai indicată deocamdată.
0
01-02-2022, ora 12:03
AndreeaN.
Nu este medic/terapeut
AndreeaN.
Am inteles. Te voi tine la curent si eu cu parerea medicului, dupa ce ajungem la el. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.