Problema la penis

28-08-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Am varsta de 24 de ani si inca sunt virgin.Si asta nu se datoreaza faptului ca nu as fi avut "pretendente", ci unui motiv medical. Asa cum veti putea vedea in link-ul de mai jos, am o problema. Nu stiu ce e, dar asta imi cam distruge viata.Mi-a aparut pe la 9-10 ani si de atunci in fiecare an se extinde.Mi-e frica sa merg la doctor din cauza raspunsului pe care mi l-ar putea da, asa ca va cer dumneavoastra opinia.
Va rog frumos, dati-mi un raspuns.
http://www.raulbmro.as.ro/10.JPG
4 comentarii
0
28-08-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Raspuns dat prin amabilitatea d-nei dr. G. Doulaveri, medic dermatolog-venerolog:
Este o stare fiziologica.Se numeste cununa penisului, se intilneste
relativ des; nu are nici o importanta patologica.
0
26-09-2005, ora 00:00
dumis
Nu este medic/terapeut
dumis
As avea si eu o intrebare...Am varsta de 16 ani si de un an sau doi mi-au aparut niste borbonite galbene pe pielea penisului.Acestea nu-mi provoaca mancarimi si nici nu ustura! Ce poate fii...? Va rog sa-mi raspunde-ti pentru ca nu am curajul de a merge la doctor.Si inca ceva : sunt virgin...
0
15-04-2008, ora 00:00
v1erme'
Nu este medic/terapeut
v1erme'
Am 16 ani si de la nastere am o umflatura / basicuta pe penis de marimea unui bob de orez. Acum in prezent a mai crescut...cat 1 bob de mazare. Din ce cauza? sau ce este? Se poate trata??
0
05-11-2009, ora 12:23
Alexee
Nu este medic/terapeut
Alexee
Am varsta de 16 ani si de la 14 ani mi-au aparut niste bubite micute la inceput capul penisului ! Nu ma dor...nu ma manaca. nu ma ustura.sunt virgin ! Va rog sa imi raspundeti si mie ori pe email ori aici ! as dori un raspuns aici ca pe email nu prea intru :( Va rog ajutatima o sa pun si o poza poate imi puteti da un raspuns mai clar va rog)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •