Problema la stomac sau Laringiana?

19-07-2013
David1989
Nu este medic/terapeut
David1989
Buna Ziua..
Ma numesc David am 24 de ani si ma confrunt cu o problema de 3 saptamani...
In urma cu 2 saptamani jumate am avut o indigestie manifestata prin stari de voma{nereusind sa vomit} ameteala.. find la munca nu am putu sa consult un medic timp de 3 zile...dar am tinut un regim alimentar cu ceaiuri si mancaruri usoare... iar indigestia a trecut...prin urmare miau aparut alte simptome.. mia aparut un not in gat, orice mancam parca imi venea inapoie, un gust agru amarui in gura, varfu limbi o senzatie de arsura{ca si cand bei un ceai fierbinte te arzi si a doa zi nu prea simti varfu limbi}, o usoara jena in gat (usturime)si o mica febra ! am consultat medicul de familie... dar neexaminanduma doar printro scurta conversatie mia dat un tratament medicamentos {helides si gastrofait timp de 10 zile}.. Ma aflu in ultimele zile de tratament dar unele simptome au trecut si unele au ramas.. simptomele ramase :arsura pe vf limbi {dimineata pronuntat iar seara dispare), nodul din gat il simt foarte usor (nu tot timou), iritati pe gat(la inghitire nu am probleme) si uscaciune (la respirati parca mi se usca si mai tare si iritatia mai profunda), nu ma prea pricep dar cred ca si faringele e putin rosu. As vrea un sfat si o parere despre simptomele mele(ar putea fi ceva grav Cancer Faringian...) si unde ar trebui sa apelez.
2 comentarii
0
20-07-2013, ora 08:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
problema este gastrica
e nevoei de investigatii la gastrologie
0
20-07-2013, ora 18:33
David1989
Nu este medic/terapeut
David1989
Va multumesc pentru raspuns.. toate cele bune!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.