problema mare

13-08-2010
cristi_1989
Nu este medic/terapeut
cristi_1989
buna ziua. am 21 de ani si de 1 luna ma confrunt cu niste sintome: obosesc foarte repede( nu exagerez deloc, la 10 flotari simt ca imi iese inima din piept si is gata de zile), transpir foarte mult (chiar si la repaus si in timpul somnului), in unele momente ma doare capul, intepaturi la inima, palpitatii, palpitatii la nivelul gatului. am fost la urmatorii doctori: cardeolog ( mia gasit insuficienta aortica, dar mia zis ca nu asta-i problema si totul ii ok din punct de vedere al inimii) dar nu mia facut testul de efort, am fost la endocrinolog ( glanda normala) de 2 ori ecografie generala( totul ii ok), de 2 ori raza la plamani ( totul ii ok), de 2 ori la urgenta pentru ca mam speriat foarte tare, mia gasit un pic lipsa de calciu, mia facut in vena, si am luat acasa pastile de calciu +d3 si analizele la sange, urina, scaun(totul ii ok). mai mentionez ca nu fumez deloc, nu consum alcool( 1 pahar de bere pe luna maxim) Nu stiu unde sa mai merg si ce sa mai fac, mam saturat de boala, poate ma poate ajuta cineva cu un sfat sau o idee. poate fi si ceva de la creier, sa nu ma lase sa fac cea ce vreau? poate e infuficienta aortice de vina si nu mia zis doctrtul sa nu ma sperii? daca as avea 60-70 de ani nu mar interesa deloc, dar totusi sunt tanar. multa maxima la toata lumea.astept raspuns va rog.
2 comentarii
0
15-08-2010, ora 11:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cum totul este ok d.p.d.v. al inimii daca ai insuficienta aortica ????Nu se poate spune ca ai o forma usoara atata timp cat ai simptome ale acestei afectiuni cardiace : obosesti la efort destul de repede, ai crize anginoase, dureri de cap.nu mai fa efort si adreseaza-te unui cabinet particular de cardiologie, e nevoie de investigatii si explorari pentru a vedea gradul acestei insuficiente aortice
0
15-08-2010, ora 12:45
cristi_1989
Nu este medic/terapeut
cristi_1989
am fost la un cabinet particular de cardiologie, am platit 150 ron consultatia, mi-a facut ecocord si ekg, dupa ce a terminat investigatia inceput sa imi povesteasca de insuficienta aortica, si la final a zis " nu asta-i problema la simptomele tale".voi merge la alt cabinet la alt medic sa vad ce imi zice.va multumesc de raspuns . multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici