Problema molari de minte

22-01-2016
Raluca Andrei
Nu este medic/terapeut
Raluca Andrei
Buna seara. De curand am inceput un tratament Stomatologic pt doua carii(care nu dor ) si medicul stomatolog m-a informat ca am carii la doi molari de minte. Nu ma dor si mi-au crescut bine, fara a avea vreo complicatie la ei. Intrebarea mea e daca se pot plomba.
Multumesc!
1 comentarii
0
23-01-2016, ora 21:25
Dr. Gabriela Dragoș
Stomatologie, Sibiu
Dr. Gabriela Dragoș
Sigur ca se pot plomba, singurele dificultăţi apar atunci cand dinţii sunt intr-o poziţie ce nu permite accesul instrumentelor sau Dvs aveţi o sensibilitate crescută ( reflex de regurgitare) atunci cand sunteti atinşi in porţiunea din spate a gurii...asta îngreunează izolarea necesară aplicării materialului de plomba.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Măselele de minte nu au nicio utilitate
  • Când tratăm molarul de minte
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  • Plombele din amalgam/metalice trebuie schimbate?
  •