Problema Penis

11-06-2014
dfkmgkvm
Nu este medic/terapeut
dfkmgkvm
Buna Ziua, am 16 ani si as dori sa va intreb ceva, acum 1 saptamana am avut primul meu contact sexual dar nu mi s-a decalotat decat la final cand am fortat-o dupa acasa am incercat din nou dar se decaloteaza putin mai greu simtind doar putina durere de fortare, am crezut ca poate inca nu s-a obisnuit sau nu am tras eu de ea cat se putea pentru a se decalota de la inceput facand sex timp de 50 de minute fara a se decalota la maxim doar in ultimele 7/8 min s-a decalotat. Azi am avut din nou contact sexual cu iubita mea si s-a decalotat putand sa o decalotez si la o ora 2 dupa sex, dar acum din nou mi se decaloteaza greu si am observat ca mi-au aparut 2 bubite albe putin albastre sau probabil sunt vene ale pielii acele culori albastre, mi-au aparut pe dinauntrul pielii nu stiu daca ma intelegeti cand o decalotez pielea aceea care se strange prezinta niste 2 bubite umflate si daca le ating ma dor si simt cateodata o mica durere mai ales daca ma masturbez daca le ating ma doare rau si am mai observat ca la baza capului la acea dunga este de culoare mov nu roz cum ar trebui sa fie normal, daca ma puteti ajuta va rog frumos ce ar trebui sa fac sunt speriat poate sa fie de la mine ? iubita mea si-a facut analizele acum 2 sapt este perfect sanatoasa
10 comentarii
0
11-06-2014, ora 21:32
dfkmgkvm
Nu este medic/terapeut
dfkmgkvm
Nu am folosit prezervativ!! am uitat sa precizez scuzati dublu post...
0
14-06-2014, ora 15:50
dfkmgkvm
Nu este medic/terapeut
dfkmgkvm
ma scuzati am gresit, am decalotat-o din nou azi cand era "culcata" si se observa doar o bubita care se umfla daca o ating este alb-albastra si cu cat se "trezeste" am observat ca se umfla din nou si daca ating capul sau alta zona din jurul sau ma ustura, fiind de culoare mov, dureaza 3/4 minute daca vreau sa o strang din nou pentru ca pielea nu este suficient de elastica si ramane prea stransa, am observat ca atunci cand ma masturbez si ma termin nu mai pot sa o decalotez si se strange de tot, am zis sa astept pana la urmatorul contact sexual cu iubita mea sa incerc sa rezolv cumva si sa o decalotez si sa ma termin cu prezervativ sa vad daca tot la fel nu mi se decaloteaza nici atunci in timpul sexului, imi puteti spune ce am si ce ar trebui sa fac va rog ?
0
17-06-2014, ora 08:36
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Se pare ca ai fimoza (adica se împiedică retragerea completă a prepuţului la baza glandului), iar actul sexual la care faci referire nu a facut altceva decat sa produca o decalotare putin fortata. Aceasta a determinat inflamare la nivelul pielii. Se presupune că inflamaţiile cauzate de retragerea forţată a prepuţului contribuie la apariţia fimozei patologice la o vârstă mai mare.
0
17-06-2014, ora 09:42
dfkmgkvm
Nu este medic/terapeut
dfkmgkvm
Multumesc pentru raspuns, ce ar trebui sa fac ?
0
17-06-2014, ora 15:26
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Esti barbat! Vorbeste cu tatal tau, caruia trebuie sa-i explici problema legata de decalotare. Ar trebui sa te vada un medic urolog sau de specialitate chirurgie generala, care te v-a sfatui ce trebuie facut.
0
17-06-2014, ora 15:48
dfkmgkvm
Nu este medic/terapeut
dfkmgkvm
I-am zis...mersi de ajutor maine ma voi duce la urologie
0
18-06-2014, ora 19:32
dfkmgkvm
Nu este medic/terapeut
dfkmgkvm
am parafimoza si voi avea operatie cu anestezie la spate, as vrea sa stiu daca ma va durea rau sau voi putea suporta ? am inteles ca imi taie si ata, exista riscuri? Voi avea probleme in activitatea sexuala adica sa nu pot sa mai simt aceiasi placere sau alte lucruri ?Ma va durea dupa operatie ? Cat trebuie sa ma recuperez ?Acea bubita de sub piele mi s-a spus ca este un vas de sange daca o sa imi taie acea piele exista riscul sa taie si acel vas ? pot aparea alte probleme din cauza acestui vas ? Imi mai puteti da detalii legate de aceasta operatie ? Am uitat sa il intreb pe domnu doctor daca capul mi se inroseste si ma ustura este de la fimoza ? Va rog daca se poate sa imi raspundeti...sunt foarte speriat si nu sunt inca sigur daca o sa o fac
0
18-06-2014, ora 21:15
dfkmgkvm
Nu este medic/terapeut
dfkmgkvm
mentionez ca doctorul mi-a spus ca nu este o forma grava pentru ca se umfla doar foarte putin si este un fel de fimoza sau un fel de parafimoza va rog frumos sa imi raspundeti la ce am scris mai sus si daca este dureros la aceasta parafimoza
0
18-06-2014, ora 21:31
dfkmgkvm
Nu este medic/terapeut
dfkmgkvm
Este mai mult parafimoza deoarece prezinta mai mult simptomele acesteia, pentru ca pielea ramane stransa si nu permite decalotarea, daca puteti sa imi raspundeti din punct de vedere al parafimozei
0
18-06-2014, ora 21:56
dfkmgkvm
Nu este medic/terapeut
dfkmgkvm
si daca se poate sa imi raspundeti si la asta. Exista riscul ca iubita mea sa fi luat un anume virus hpv din cauza parfimozei mele ? Am citit pe net si nu stiu, noi nu am folosit prezervativ decat la inceput pentru ca nu am stiut ca vor fi probleme. Daca se poate sa imi raspundeti, ea era complet sanatoasa, dar in cazul meu cu aceasta parfimoza as fi putut sa ii transmit acest virus sau alte chestii ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Faloplastia - interventie chirurgicala pentru marirea penisului
  • Circumcizia la barbati
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •