Problema persistenta

14-03-2017
Alexu96
Nu este medic/terapeut
Alexu96
Buna seara, ma numesc Alex, am 21 de ani, 1.85m si aproximativ 110*kg, sunt dolofan intr-adevar, amo peoblema persistenta de ceva vreme, o sa incep cu inceputul mai exact o problema de sufocare, de aprox 2 ani de zile simt ca nu am aer si trebuie sa trag aer puternic, uneori ma linisteste alteori simt ca nu ajunge in plamani si mai trag odata pana il simt in plamani, bun m-am impacat cu ideea asta, acum 3 luni si putin, mai exact dupa Craciun, am avut o raceala puternica si tusam intr-una, combinat cu respariatul meu am simtit ca o trosnitura la inima si am inceput sa am senzatii de ameteala de la cap, pur si simplu simteam ca ametesc cand trageam aer simteam ca nu mi se duce aer si la cap, nu stiu exact cum sa explic, palpitatii si frisoane oarecum, si in plus de asta nu puteam sa dorm pe inima, simteam cum mi se pune un junghi care imi "spune : intoarcete", iar odata la o saptamana maxim doua se repeta acste simptome, seara deobicei pot dormii linistit, cei drept nu ca inainte cand nu simteam nimic dar tot e mai ok fata e momentele cand am palpitatii si ameteala.Cand eram mai mic am facut analize la ibima si tot si din cate tin minte aveam un bloc de ramura dreapta, acum 6 luni am facut iar un set de analize complete unde mi-a iesit o gastrita si o steatoza hepatica dar la inima nimic in urma analizelor complete si a ekg-ului, sa fie chestia asta pe sistem nervos ? Mama imi spune ca sunt ipohondru, chiar nu stii ce sa fac.

Am uitat sa mentionez : mai rar amorteli ale bratului stang dar nu foarte tari mai exact junghiuri mici, plus ca simt o derere in zona inimi, de ex cand ma intind simt acolo ca o jena si imi simt inima foarte foarte slaba, nu stiu daca este exact termenul potrovit dar nu stiu cum sa exprim in cuvinte...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici