Problema respiratie.

14-04-2014
Robert223
Nu este medic/terapeut
Robert223
Buna ziua, cu stima am sa va spun si eu problema mea.In urma cu aprox.2 ani de zile am avut un accident de masina...am avut mai multe traumatisme printre care si coastele 7, 8, 9 rupte...totul a trecut s-au sudat...DAR, coasta din stanga a ramas putin in afara asta nu ma deranjeaza dar de la un timp am probleme la respiratie la cutia toracica in piept simt ca e ceva rupt sau neprins nu pot respira cum trebuie si daca ma intind trosneste cateodata acolo si daca apas ma inteapa si mana stanga daca o tin in aer cateva minute imi amorteste de exemplu daca fac efort sa ridic ceva simt ca imi intra pieptul inauntru si raman fara aer respir greu...ce poate fi ? trebuie sa fac o radiografie m-am si programat..dar in mare ce ar putea fi e nevoie de exercitii sau de vreun corset sa indrepte cutia toracica pentru ca si noapte am doar cateva pozitii de dormit care m-ar avantaja daca as dormi cum vreau eu dimineata m-as trezi ca respir greu pentru ca am dormit in pozitii nefavorabile...mentionez ca la plamani sunt absolut curat nu fumez..am plamani puternici am facut analize
1 comentarii
0
18-04-2014, ora 22:37
Robert223
Nu este medic/terapeut
Robert223
au luat vacanta toti doctorii??nu mai e nimeni pe aici sa imi raspunda si mie ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lipsa de aer - motive pentru care ai putea respira cu dificultate
  • Urgențele respiratorii (pulmonare) - cum să le recunoști și ce să faci
  • Ce faci când copilul nu respiră bine (nu poate să respire)?
  • Noi date despre mucus ar putea ajuta pacienții să respire mai ușor
  • Respirație dificilă? - cum îți dai seama că ai ceva la plămâni
  • Ce să faci când simți că nu ai suficient aer (probleme de respirație)
  • Dificultăţi la respirat? Cum îţi dai seama dacă respiri bine sau nu
  •