Problemă testicule

02-02-2018
Costy1999
Nu este medic/terapeut
Costy1999
Bună seara, încep prin a preciza pe scurt mica mea mare problemă: Am aproape 19 ani şi în urma unei operații nereuşite de varicocel la 13 ani am rămas fără testiculul stâng, lucru ce m-a afectat enorm, dar problemele nu s-au terminat aici în urmă cu 2 ani am fost diagnosticat cu hidrocel la testiculul drept pe care încă nu l-am operat.
O altă problemă ar fi că de la 13 ani am intrat în depresie, şi deşi fac sport nu pot pune deloc masă musculară pe mine, şi am oasele foarte subțiri.
Deci bănuiesc că am o lipsă de testosteron destul de gravă zic eu, analize nu mi-am făcut dar mă tem că dacă mi-aş administra testosteron chiar şi cu sfatul medicului mi-ar afecta şi celălat testicul. Vă rog frumos să îmi dați un sfat, nu mai suport situația asta uneori mie ruşine că sunt bărbat...
2 comentarii
0
02-02-2018, ora 21:22
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Întâi îți recomand să mergi la un psihoterapeut. Trebuie să înveți să te accepți așa cum esti, cu bune și cu rele altfel nu te văd cu un viitor fericit.
0
02-02-2018, ora 21:28
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
un testicul in mod normal poate compenza lipsa celuilalt insa daca aveti probleme atunci trebuie sa mergeti la medic ca sa va trateze, cu cat incepeti mai tarziu cu atat este mai greu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.