Problema urinala! | Forumul Medical ROmedic

Problema urinala!

28-01-2015
ntzntz
Nu este medic/terapeut
ntzntz
Salut. Am si eu problema aparuta astazi. Am intarziat mult vezica pentru ca eram in oras si nu aveam unde si am zis ca ajung acasa. In lift cu chiu cu vai am ajuns acasa si a cam trebuit sa ma tin ca, copii mici cand se tin de puta sa nu faca pe ei. A trebuit sa ma tin asa pana am reusit sa dau drumul unde trebuie la urina. Toate bune dar in timp ce urinam am simtit niste usturimi pe furtun. Dar nu am bagat de seama. Acum pe seara imediat cu am fost la baie am facut cu sange si o usturime. Am pus un servetel dupa ce am terminat exact pe cap (de unde iese urina si am tot pansat de cateva ori pentru ca aveam sange) Ce trebuie sa fac? Am mai avut problema asta si sa rezolvat de la sine din aceasi cauza m-am abtinut prea mult dar a trecut de la sine. Specific ca am avut acum ceva timp si tratament pentru pietre la rinichi dar am crezut ca sa rezolvat acea problema. Ce poate fi? Tot de la pietre?(desi nu am mai avut probleme de genu pana azi)
Sau din cauza la presiune si m-am tinut prea mult si nu stiu.. a pocnit vreo vena.
Imi scuzati lipsa de termeni medicali si gramatica proasta si sper sa primesc un raspuns.
2 comentarii
0
31-01-2015, ora 16:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cu trimitere de la medicul de familie, va prezentati la medicul Urolog care o sa va consulte si o sa va dea niste analize de facut sa vada daca aveti vreo infectie urinara sau daca s-au refacut pietrele.

Multa sanatate va doresc.
0
01-02-2015, ora 14:09
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce varsta ai ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •