Problemă Urologică: Fimoză congenitală! AJUTOR!

23-12-2012
Alexandru_scared
Nu este medic/terapeut
Alexandru_scared
Buna seara tuturor! Am o problema! De cativa ani am capatat o balanita care cam a devenit cronica.. cred.. am fimoza de mic si mi-a fost frica sa decalotez si sa spal pentru ca aproape daduse in parafimoza.. Am avut niste parinti mai neglijenti de fel si acum la 18 ani m-am trezit cu o infectie si-un cap total inflamat.. Am fost la Dermatologie la domnu Todiraş din Iasi si mi-a prescris cremă Pimafucin timp de 2 sapt si 2 tablete de Flucovim 50mg 2/zi totul timp de 14 zile! Dati-mi va rog niste sfaturi utile in legătură cu problema mea medicala! De 3 zile fac toaleta cu ceai de musetel! In leg cu solutia preparata din bicarbonat de sodiu... cum se face? apa calda/rece/temperatura camerei ? Sau cum ?...cat bicarbonat se pune? in ce? cum se toarna?.. Credeti ca dupa 14 zile ar trebui simptomele sa se amelioreze? Nu de alta dar dupa ce ma, , tratez de balanita ' domnu doctor mi-a facut trimitere si la Chirurgie pentru circumcizie ! Va rog ajutati-ma ca sunt disperat.. Am si prietena si as dori sa rezolv cat mai repede.. pentru a-mi incepe viata sexuala cu ea! :( Ea ma asteapta, si asta-mi da si mai multa putere! Astept raspuns ! Craciun fericit si Dumnezeu sa va binecuvinteze..
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •