probleme

03-04-2013
lexys
Nu este medic/terapeut
lexys
Buna ziua,
Ma numesc alex, am 27 ani, si din luna ianuarie de cand ma confrunt cu o problema in familie delicata, unul din membrii familiei este bolnav de o boala mai dificila, am stari de rau permanente, se racesc mainile, picioarele, agitatie continua, tremor in corp, uneori tremur foarte tare, inclusiv capul imi tremura, palpitatii, junghi la inima, senzatie de sufocare.
Am efectuat analize la sange rezultatele fiind urmatoarele:
HB:15, 1 g/dl
ht: 46, 0
trombocite : 251 * 1000
vsh: 2mm
fib :211 g/dl
glicemie: 80
uree 15, 7
tgo: 23
tgp: 31
calciu seric: 9, 3
calciu ionic: 4, 01.

tsh :2, 29
t3: 1, 80
ft4: 13, 28
tpo: 5, 31
Mentionez ca uneori am o durere difuza in partea stanga a abdomenului si mijloc la anumite miscari sau spre exemplu dimineata uneori ma jeneaza undeva in spate jos, la mijloc.
Am mers la un homeopat care mi-a dat pentru starile acestea pe care le-a incadrat intr-o tulburare anxioasa : aconitum napellus, au dipsarut relativ dupa care starile au revenit. acum mi-a dat Ignatia.
Tensiunea de asemenea o am mica, ieri am avut-o 8, iar astazi am primit urmatoarul rezultat: sistolica 106 mmhg, diastolica 88 mmhg, puls 91 pm.
1 comentarii
0
09-04-2013, ora 13:26
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna ziua.
Diagnosticul de tulburare anxioasa pare corect. Situatia familiala descrisa impune sustinere, atat pentru D-voastra cat si pentru intreaga familie. As sugera accesarea unui grup de sprijin (asociatie de pacienti, etc) precum si o eventuala consiliere psihologica.
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.