Probleme ale tractului digestiv

30-06-2013
nicolae.chivu@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
nicolae.chivu@yahoo.com
Buna ziua.Foarte scurt va fac o desriere a diagnosticului meu ce dateza de foarte multi ani.Foarte multi ani am dus o durere pe picioare respectiv o arsura deasupra osului pelvian urmata de dureri de mijloc.Acum insa sa accentuat si persista dureri abdominale dreapta cu dureri de mijloc diaree, balonare, chiar daca mananc putin sau mai mult.Cel mai rau este ca am arsuri sau usturimi in anus si ma doare mijlocul si daca stau jos mai mul.Toate aceste sintome sunt urmate de dureri de spate dureri de cap usoare ameteli stare de neliniste, chia si usore probleme de urechi.Va pot spune ca am si o schimbare a culorii pieli spre inchis insotita de mancarimi. Specific ca am varsta de 58 ani am apendicele scos si am 88kg 1, 75 analtime. Va rog respectos sa-mi analizati situatia si eventual sa-mi dati un sfat.Cu tot respectul si toata consideratia va multumesc.
3 comentarii
0
01-07-2013, ora 15:06
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Consultati cat mai grabnic la un medic internist sau la un gastroenterolog!
Nu trebuie sa duceti pe picioare nici o durere, e mult mai bine sa mergeti de cum va doare ceva, va vindecati mai repede si nu va chinuiti inutil!
In orice caz, poate fi ceva la nivelul rectului, anusului sau chiar prostata (mai putin probabil, dar nu exclus).
Va va indica medicul exact ce analize sa faceti, dupa ce stati de vorba si ii aratati concret ce va doare.
Daca amanati de jena sa stiti ca tot acolo veti ajunge cand nu veti mai putea de durere, deci e mult mai bine sa aflati ce aveti, ca sa stiti ce aveti de facut. Schimbarea culorii pielii e un semn clar ca va trebuie tratament! Iar de la distanta este imposibil de pus un diagnostic!
Sanatate!
0
02-07-2013, ora 08:15
nicolae.chivu@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
nicolae.chivu@yahoo.com
Cu respect va multumesc.
0
07-10-2013, ora 10:45
nicolae.chivu@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
nicolae.chivu@yahoo.com
Uleiul de Oregano o bogatie lasata de Dumnezeu care de fapt nu o folosim ca atare.Mai mult nu suntem informati de catre medicii naturisti de proprietatile si beneficiile pe care le avem cosumand ULEIUL DE OREGANO.Este foarte util in foarte multe ccazuri.Eu folosesc Uleiul de Oregano pentru dureri abdominale si este foarte eficient.Am facut tot felul de analize si erau bune.Ansa pe mine ma durea burta si aveam un disconfort total.Decand folosesc acest ulei sau ameliorate durerile si disconfortul.Multumesc celor ce au postat acest articol despre acest ulei, benefic pentru foarete mule boli.Cei interesati pot sa vverifice calitatile si beneficiile acestui produs natural ce ne-a fost lasat de Dumnezeu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru o bună digestie
  •