probleme conceptie

30-09-2014
el_dorin
Nu este medic/terapeut
el_dorin
buna seara,
sper sa primesc ceva sfaturi incurajatoare pt situatia in care ma aflu: am 32 de ani si jumatate si am avut acum o luna prima mea sarcina si a fost o extrauterina, care a trebuit operata, laparoscopic, s-a scos trompa, nu avea rost sa o salveze, deja erupsese. doctorul a zis ca trompa cealalta pate curata, dar vor trebui investigatii mai multe. tot atunci mi s-au descoperit 2 fibroame, unul antero-fudic de 6/5 cm si unul in peretele post(asa am retinut) de 3/2 cm. sunt refacuta dupa operatia de extrauterina, dar abia de ceva timp am intrat in depresie. mai am sanse sa am un copil pe cale naturala? eu cred ca fibroamele alea nu au permis ca sarcina sa fie normala. doctorul care m-a operat mi-a zis sa stau linistita, ca exista tratament pt fibroame, dar nu il mai cred acum, dupa ce am citit pe net. de vreo 2 saptamani am incercat sa beau ceai de leustean, am citit pe net ca unuele persoane s-au vindecat de fibrom cu acest ceai, nu stiu daca eu am vreo sansa. va rog, cei care imi puteti da ceva sfaturi, sunt foarte disperata
[imi cer scuze ca am scris de pe contul sotului, eu nu am cont]
3 comentarii
0
01-10-2014, ora 08:56
el_dorin
Nu este medic/terapeut
el_dorin
Nici un sfat? Sunt asa de disperata de situatia in care ma aflu
0
07-10-2014, ora 13:04
el_dorin
Nu este medic/terapeut
el_dorin
Chiar nu intra nimeni aici?
0
07-10-2014, ora 13:06
el_dorin
Nu este medic/terapeut
el_dorin
Cine a mai facut o histerosalpingografie? Am inteles ca prezinta si cateva riscuri, poti sa faci o infectie, cancer chiar. Asa e?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: