Probleme cu amigdalele

05-04-2011
larisatt
Nu este medic/terapeut
larisatt
Am o problema cu amigdalele de cand eram mica-doctorul la care am fost mi-a spus ca sunt "ciuruite"..de fiecare data cand ma raceam -observam ca se fac pungi cu puroi pe amigdale-mai bine zis-urma de amigdale..iar acum' m-am racit iarasi si m-am uitat sa vad-si spre surprinderea mea-nu mai am amigdale deloc.ii posibil sa se fi rupt de tot in timp..sau cum..altcumva sa mi explic?-n-am mai intalnit pe nimeni sa spuna ca are problema aceasta cu amigdalele..iar doctorul meu orl-imi spunea sa la scot-in urma cu cativa ani..cand inca mai era ceva din ele..insa imi era frica pt ca sunt cantareata si am auzit multe cazuri cand li s a modificat vocea sau au avut altfel de probleme in urma operatiei...Tot timpul cand racesc..parca nici un medicamet nu si face efectul la mine-acum m-am racit-si tusesc ft mult si ma doare gatul la fiecare inghititura si am luat conform doctorului de familie 3 medicamente de 2 ori pe zi-plus miere de albina si vitamina c cu propolis de sunt dar tot nimic..iar azi mi am si pierdut vocea si acesta i un lux care nu mi l permit-
Spuneti mi va rog ce altceva sa mai fac..

Multumesc in advans pt raspuns

Larisa
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.