Probleme cu erectia va rog un raspuns urgent daca se poate!!!

17-01-2008
gigi8522
Nu este medic/terapeut
gigi8522
Am 22 de ani sunt inca virgin am o iubita de ceva timp am incercat sa fac dragoste cu ea problema principala este ca in momentul penetrarii imi pierd erectia cred ca problema la mine este de ordin psihologic nu fizic pt ca nu beau alcool si nu fumez am dus si duc o viata sportiva sincer va spun sunt disperat nu stiu ce sa mai ma fac va rog un cabinet bun cine stie si un doctor care se ocupa cu astfel de probleme.
Va multumesc
2 comentarii
0
03-02-2008, ora 00:00
gheorghe ion
Nu este medic/terapeut
gheorghe ion
da totul e in mintea ta si eu am avut astfel de probleme, stai lin tre sa t calmezi. in acel moment tu t gandesti ca "daca se intampla iar" sa nu am erectie in acel moment? incearca sa bei o sticla de vin cu prietena ta inainte sa va uitati la un film impreuna un pat, si p urma restul vine de la sine.nu t mai gandi ca nu poti
0
20-06-2008, ora 00:00
crisalev
Nu este medic/terapeut
crisalev
Se cheama anxietate de peformanta. Ti-e teama sa n- o dezamagesti. Practica relaxarea (sint destule carti si siteuri de acest sens) si invata sa ai incredere in tine. Daca ea te critica, e cazul sa-i spui ca nu iti face bine.

Cristiana Alex Levitchi
psihoterapeut - psiholog clinician
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul