probleme cu gatul

02-02-2011
darius88
Nu este medic/terapeut
darius88
buna seara..am si eu o problema :in urma cu 2 luni de zile am fost diagnosticat cu stafilococ auriu si mi s-a prescris zinnat.punctele albe de puroi erau pe partea stanga.de vreo 3 saptamani a inceput ceva sa imi trosneasca la inghitire si se aude chiar se simte la palpare da acste trosnituri se aud doar cand intrept capul spre stanga...am fost din nou la orl de unde m-au trimis la boli interne akolo am fost diagnosticat cu esofagita de reflux am urmat tratamentul si degeaba..problema mare care este:am inteles ca la un moment dat laringele s-ar putea osifica si din cauza aceasta sa trosneasca.tin sa precizez ca fumez cam de 3 ani un pachet de tigari pe zi...oare sa fie problema aceasta cu trosniturile de la un eventual cancer??sau tot de la stafilococul auriu care inca mai este activ???cred ca daca ar fi fost vb de vreun cancer doctorul ar fi observat probleme mai mari acolo in gat...cu respect, darius...astept un raspuns va rog mult de tot.
1 comentarii
0
04-09-2019, ora 16:39
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună ziua! O bacterie nu produce zgomot, nici esofagita de reflux. Poate o articulație e puțin calcificată, dar nu vă afectează cu nimic și nu e ceva grav. E recomandat să renunțați la fumat. O zi liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.