Probleme cu inima sau atac de panica?

26-11-2013
Narcissaa
Nu este medic/terapeut
Narcissaa
De trei nopti ma trezesc intre 3 si 6 dimineata. Simt o neliniste, incep sa transpir si sa imi fie foarte cald apoi incepe sa imi bata inima foarte tare, parca iasa din piept. Prima oara m-am speriat si am vrut sa chem ambulanta dar m-am linistit singura si am asteptat sa treaca. A durat cam 4 minute. Apoi noaptea trecuta aceleasi simptome doar ca au durat mai putin. Cred ca maxim 2 minute. Mentionez ca in acest timp de "criza" mai am un simptom: furnicaturi pe spate.

Alte simptome generale : insomnie ( ma terzesc des noaptea- nu am mai dormit bine de ceva luni ), stare de slabiciune si oboseala care nu dureaza toata ziua ci alternativ: ba ma apuca energia ba ma molesesc si nu mai pot merge nici 2 metri, nu ma pot concentra, uneori parca nu pot sa respir, mai am si ziua palpitatii, uit usor, ba imi e foame ba nu, mi se zbat muschii foarte des, toate grupele de muschi, chiar si nasul a inceput sa tremure si degetele.
Mentionez ca iau Magne B6 Premium 2 x 1 pe zi ( abia de 4 zile).

In primavara am mai avut simptome asemanatoare, am fost la cardiolog, EKG bun, mi-a dat magneziu si m-a trimis acasa.

Eu nu stiu ce sa fac acum, sincer...Nu imi dau seama daca trebuie sa merg din nou la cardiolog sau nu.

Analize am facut in 17 octombrie si au iesit toate foarte bune.
2 comentarii
0
26-11-2013, ora 18:38
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
parere:
citeste pe google despre coenzima Q 10
si
vezi daca-ti face bine
cineva drag mie, cu aceleasi simptome a luat si inca ia
ziua si cu multa apa (sa nu-ti scada tensiunea)
macar incerci, rau n-are CE sa-ti faca
p.s.
cand te trezesti noaptea cu acele stari,
incearca sa bei apa.cat poti
propun
ca preventiv sa bei apa cat poti si, inainte de culcare
numai bine
0
27-11-2013, ora 13:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Narcissaa

Atacuri de panica.

Incercati intai cu ceva usor de la Plafar.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: