probleme cu intestinul

07-04-2009
eu doar eu
Nu este medic/terapeut
eu doar eu
buna nick ti/am povestit despre problema mea cu flatulenta si durerile la nivelul intestinelor...ei din ce in ce a fost mai abundenta flatulenta si este foarte neplacut trebuia doar sa stau acasa, si simteam ca imi pusca ceva in burta...m/am dus la spital cu trimitere acolo m/a internat deoarece am avut lipsa de Ca si Mg si mi-a facut ecograf si mai multe analize:de scaun urina, sange eeg.emg, ekg si mi-a zis ca e ok...la iesirea mi-a scris sindrom dispepstic biliar...apoi flatulenta nu a incetat si ma durea foarte tare...ma intrebam oare ce tot imi pusca in burta in special dimineata se intampla...si m-am dus la medicul de familie care mi-a dat fiobilin...am facut 15 zile tratament si nimic...am tinut regim...nimic tot asa.apoi m-am dus sa-mi fac un ecograf in alta parte...acolo mi-a descoperit lambrii, colecistul marit, nisip la rinichi...mi-a dat duador si zymogen...si inca flatulenta nu s-a oprit...ce sa mai fac...?de la ce poate fi flatulenta asta de la labrii?sau de la bila?astept un raspuns
1 comentarii
0
04-05-2009, ora 17:46
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Imi cer scuze pt rsp intarziat, acum am vazut postul tau!
Nu stiu ce sa-ti spun, ai incercat cu sab-simplex? Este foarte bun pt simptomele meteorismului, cu atat mai mult pt flatulenta!
Pt lambrii trebuie sa iei un tratament anti-parazitar.
Vad ca ai tot fost la medici si nu ai rezolvat nimic, daca iti dau numarul de telefon al unui medic internist in care eu am mare incredere si care este fara doar si poate cel mai bun din toata Romania si Europa, ai putea sa o suni, sa-i povestesti ce simptome ai, si, daca vei putea, sa mergi si la o consultatie????

Te rog sa-mi rsp daca poti!
Multa sanatate.
Cu multa placere,
NICK:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.