Probleme cu ochii.

29-08-2018
Cristi_FCSB
Nu este medic/terapeut
Cristi_FCSB
Pe 1 iunie am fost diagnosticat cu atacuri de panica si anxietate. De atunci, in unele momente cand ma uit vad niste puncte negre care se misca si am sensibilitate la unele becuri, adica vad negru in fata ochilor ca si cum as clipi dar n o fac, credeti ca poate fi de la anxietate? N am avut asa ceva inainte.
6 comentarii
0
30-08-2018, ora 08:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate fi. Nu ar strica si un control oftalmologic.
0
28-09-2018, ora 14:22
Camelia Blajan
Nu este medic/terapeut
Camelia Blajan
Buna ziua!! Am 49 ani si de un timp incoace mi sah lasat pleoapele si ma trezesc cu ele umflate.Ma deranjeaza ochii, ii simt obositi si parca am o greutate pe ochi.Ma ustura ochii..si simt ca ma deranjeaza.App.port si ochelari.De ce mi sau lasat dintro data pleoapele.ce pot sa fac?Multumesc!!
0
28-09-2018, ora 21:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna seara. Aveti nevoie de un consult oftalmologic.
Pentru usturimea ochilor, folositi tamponari cu ceai de albastrele, singurul produs ocular naturist. Alte ceaiuri sa nu folositi ca sunt contraindicate.
Sanatate multa!
1
28-09-2018, ora 23:41
Camelia Blajan
Nu este medic/terapeut
Camelia Blajan
Va multumesc pentru raspunns!!
0
09-10-2018, ora 16:54
GiorgianaS
Nu este medic/terapeut
GiorgianaS
Exista numeroase cauze ale inflamarii ochilor, care variaza de la o usoara alergie pana la infectii care pot pune in pericol vederea. Tratamentul pleoapelor inflamate depinde in primul rand de cauza lor. Un oftalmolog iti poate recomanda sau poate prescrie medicamentele potrivite. De asemenea, pleoapele inflamate pot fi si un simptom al unei afectiuni renale (sindromul nefrotic, glomerulonefrita, etc.).
0
09-10-2018, ora 17:40
Camelia Blajan
Nu este medic/terapeut
Camelia Blajan
Va multumesc pentru raspuns!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: