Probleme cu respiratia, va rog am nevoie de un sfat !

30-08-2010
Adi C.
Nu este medic/terapeut
Adi C.
Buna ziua tuturor. Apelez din nou la acest forum, care din cate vad ajuta pe multa lume, si sper sa ma mai ajute si pe mine inca odata, ultima data domul doctor fvaleriu mi-a dat un raspuns, sper sa ma ajute si acuma. Problema mea este urmatoarea: Daca depun un efort, nu foarte mare, unul minor, incep sa respir foarte greu (Persoanele din jurul meu mi-au mai spus ca respir greu chiar si fara sa fac un efort, asa stand doar fara sa fac nimic respir greu desi nasul nu imi este infundat), simt oarecum ca ma sufoc, simt ca ceva nu lasa aerul sa treaca in varful pieptului, gura mi se usuca de tot. Mi se face rau, ametesc, simt ca imi vine sa cad de pe picioare... Starea aceea de lesin... Trebuie neaparat sa stau jos, abea dupa ce stau jos vreo 15 minute simt ca mi-am revenit total. Nu stiu ce se intampla. Toate astea de la un mic efort, mi se pare absurd... Astept un sfat din partea doctorilor de aici de pe forum. Sper sa fi inteles... Va multumesc anticipat si astept un mesaj de la dumneavoastra.

P.S. Nu fumez, nu am fumat in trecut si nici nu stau pe langa fumatori, de la mine din casa nu fumeaza nimeni.
2 comentarii
0
31-08-2010, ora 10:45
Adi C.
Nu este medic/terapeut
Adi C.
Chiar nimeni nu imi poate da si mie un sfat sau o idee? Va rog? :(
0
13-02-2012, ora 23:00
andreigal
Nu este medic/terapeut
andreigal
Buna Adi,

Iti scriu un reply la acest post pentru a putea sa-mi vezi mesajul.

Am o problema similara cu a ta.. cea legata de ureche (formatiuna alba crescuta in ureche). Ai putea sa iei legatura cu mine pentru a-mi da detalii. Sunt destul de speriat si as avea nevoie de un diagnostic pentru a-mi lua grijile de pe umeri. Contacteaza-ma. -*

Iti multumesc si as aprecia daca m-ai contacta de indata ce vezi acest mesaj. Poti sa ma suni la orice ora zi sau noapte.

Andrei.

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lipsa de aer - motive pentru care ai putea respira cu dificultate
  • Urgențele respiratorii (pulmonare) - cum să le recunoști și ce să faci
  • Ce faci când copilul nu respiră bine (nu poate să respire)?
  • Noi date despre mucus ar putea ajuta pacienții să respire mai ușor
  • Respirație dificilă? - cum îți dai seama că ai ceva la plămâni
  • Ce să faci când simți că nu ai suficient aer (probleme de respirație)
  • Dificultăţi la respirat? Cum îţi dai seama dacă respiri bine sau nu
  •