probleme cu rinichii

26-09-2008
clauditzza_84
Nu este medic/terapeut
clauditzza_84
Buna ziua, de cateva luni ma confrunt cu o problema:urinez foarte des, mai bine zis am o senzatie foarte neplacuta, trebuie sa merg des la toaleta, dar cand merg parca nu mai trebuie sa urinez, este foarte deranjant.Am fost la doctor, mi-am facut analize si nu am nimic la rinichii, de asemenea am fost si la ginecolog si nu am nimic, dar eu am dureri in fiecare zi, cand ma doare spatele, cand ma dor ovarele, nu stiu ce sa mai fac, poate sa fie stressul de vina?va rog sa imi raspundeti
7 comentarii
0
27-09-2008, ora 00:00
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
Mai fa din nou un consult la alti medici - presupun ca la medicul urolog nu ai fost si te-ai limitat numai la analizele de rutina pentru urina
0
28-09-2008, ora 00:00
clauditzza_84
Nu este medic/terapeut
clauditzza_84
am fost si la medic urolog si am facut toate analizele pentru rinichii, nu doar cele de urina
0
05-10-2008, ora 00:00
CautRaspuns
Nu este medic/terapeut
CautRaspuns
as dori foarte mult sa ma lamuriti si pe mine cu ceva..Am 21 de ani si am depistat E coli dupa urocultura si am inceput tratament cu gentamicina injectabil dupa ce luasem cateva zile de ciprinol knd ink nu aflasem germenele kre mi-a provocat pt a 3 a oara infectia urinara.Intrebarea mea este de ce imi intarzie menstruatia? (pana acum- 6 zile), este posibil din cauza tratamentului? A ciprinolului sau a gentamicinei?maine fac ultima injectie..si termin, ceaiuri beau f multe si apa, dar ma ingrijoreaza lipsa menstruatiei.Tin sa specific ca pr meu nu a ejaculat in mine niciodata, deci insarcinata nu pot fi, nu? va rog frumos sa ma ajutati..
0
06-10-2008, ora 00:00
clauditzza_84
Nu este medic/terapeut
clauditzza_84
e posibil sa-ti intarzie menstruatia de la antibiotice, pentru infectie urinara pot sa-ti recomand un tratament natural, se numeste:renostim de la dacia -plant, poate e mai eficient, si eu am luat multe antibiotice, dar degeaba
0
07-10-2008, ora 00:00
CautRaspuns
Nu este medic/terapeut
CautRaspuns
multumesc mult pt raspuns...pai o sa incerc si renostim..faza e ca nici acum nu mi-a venit :( si trebuia pe 29..:-< my astept...Cred ca de la atata ceai de coada soricelului acum nu my am simptome pre-menstruale..desi am uneori unele...senzatii...dar la cat de speriata sunt..nu imi pot da seama cu certitudine dk o sa-mi vina sau nu:(.De obicei imi intarzia 2 sau 3 zile..mai astept..sau sa ma duc la un medic ginecolog pt un consult?:-S...
0
08-10-2008, ora 00:00
clauditzza_84
Nu este medic/terapeut
clauditzza_84
eu zic sa-ti iei un test de sarcina totusi, sper sa nu ai probleme, dar sa stii un lucru sigur
0
11-10-2008, ora 00:00
CautRaspuns
Nu este medic/terapeut
CautRaspuns
well..nu cred ca e nevoie de test..pt k am inceput sa am simptome..ma dor sanii si am niste dureri de burta ca niste crampe...astea sunt semnele mele de dinainte sa-mi vina:D.asta e, mi s-a dereglat de la pastile dar bine ca o sa-mi vina...iti mul;tumesc mult de ajutor::*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.