Probleme cu spatele

30-01-2018
Deaa
Nu este medic/terapeut
Deaa
Buna seara, de vreo doi ani am niste dureri intre omoplati, cateodata simt durerea si pe coloana iar cateodata am impresia ca ma dor plamanii, durerea este situata in ambele parti, imi calmez durerile cu dusuri fierbindi cateodata sau ma intind pe pat.As dori sa specific ca aceste dureri mi au aparut dupa ce am facut o operati la sanul drept pentru doi noduli benigni care dupa 3 luni de la operatie mi au revenit.Am facut doua radiografii la spate si mi s a zis ca am o bronsita cronica, nu stiu daca de la bronsita, specific ca nu am tuse desi sunt fumatoare.Astept raspunsul dumneavoastra, am 32 de ani, multumesc
3 comentarii
1
01-02-2018, ora 16:45
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Bronșita cronică? Ați avut tuse cu expectorație luni de zile? Dacă nu, mergeți la medic pentru un RMN pulmonar. Cel mai probabil există ceva vizibil pe aceste radiografii dar sunt necesare investigații suplimentare. Sănătate!
0
01-02-2018, ora 17:21
Deaa
Nu este medic/terapeut
Deaa
Multumesc pentru raspuns, nu, nu am avut tuse deloc, cu siguranta cred ca ar trebui sa fac un RMN, mi s a zis ca am catar in plaman cand am intrebat ce inseamna, sunt in Italia de mai mult timp si binenteles e foarte scump RMN.Cu siguranta voi face tot posibilul sa il fac.Multumesc
0
13-08-2020, ora 12:31
Ileana Yle
Nu este medic/terapeut
Ileana Yle
Ce ai rezolvat pana acum ? Am aceleasi simptome
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de spate după somn
  • Cum menținem sănătatea spatelui?
  • Este paracetamolul un remediu pentru durere eficient și sigur?
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Dispozitivul care te ajută să îți corectezi postura
  • Dispozitivul care poate ajuta la diminuarea durerilor de spate
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  •