Probleme cu tenul nu stiu ce sa ii mai fac

03-01-2012
georgi17
Nu este medic/terapeut
georgi17
Salut ce pot face sa imi creasca pielea la loc, adica m-am dat cu ceva pe fata si m-am iritat sa facu ca o coarja gen cand te dai cu super glue numai ca mai tare, si mi-am stricat forma fetei ce pot face sa creasca la loc pielea, am fost la 3 doctori dar nici unul nu a inteles si la particular de 2 ori si la policlinica si nimic
5 comentarii
0
03-01-2012, ora 19:10
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Cu ce te-ai dat?
Ce ti-au spus medicii - este alergie sau dermatita?
0
03-01-2012, ora 21:08
georgi17
Nu este medic/terapeut
georgi17
M-am dat cu un gel de curatare Garnier si m-am iritat rau pe jumatate de nas si in jurul ochilor, sa facut aspra rau si nu am stiu ce sa fac si mi-am dat cu unghia pana mi sa dus zona aia aspra, doar ca era pielea si nu mi-a mai crescut la loc, plus ca atunci cand e cald sau frig ma inrosesc rau de tot si nu stiu ce sa fac, la doi domni doctori au zis ca nu am nimic si al treilea nu mi-a spus exact, am luat fucicort, fucidilin, dardia, dar nici macar un pic nu mi-a trecut, ce sa fac?m-am dat cu de toate si hidratanta si galbenele si infuzie de musetel si mai multe dar nimic.
0
03-01-2012, ora 21:29
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Am sa iti spun ceea ce stiu eu dar nu sunt medic dermatolog.
Epiderma se reface in timp destul de incet, mai ales dupa un tratament atat de agresiv.
Nu mai da cu crema de galbenele ca poti face alergie mai mare si chiar infectie. Pielea nu mai are sistemul de aparare normal. Ar trebui sa folosesti o crema mai blanda, fara parfum.
Nu am cun sa iti spun ce. Trebuie sa te vada medicul ca sa isi dea seama cat de grav este.
Probabil ca acea crema este exfolianta, nu inteleg de ce ti-ai dat-o in jurul ochilor.
Daca medicii ti-au prescris fucicort si fucidin, inseamna ca ai o dermatita, bacteriana sau fungica.
0
04-01-2012, ora 08:16
georgi17
Nu este medic/terapeut
georgi17
multumesc
0
04-01-2012, ora 10:52
georgi17
Nu este medic/terapeut
georgi17
se poate face la fata cum este la plamani radiografie doar ca este pentru ten sa vada exact cauza dar nu stiu daca exista asa ceva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Estetica feței
  • Ce tip de ten ai și cum îl îngrijești?
  •