Probleme cu urechile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

22-06-2009
kory85
Nu este medic/terapeut
kory85
Buna ziua.Am 24 de ani si de mai bine de un an de zile am probleme cu urechile.La inceput mi se infundau cateva zile dupa care cateva saptamani nu mai aveam nimic.Acum insa cam de o luna mi se infunda urechile zilnic incepand de dimineata cand ma ridic din pat pana pe la ora 1-2.Am observat ca, daca ma intind in pat imi revin..dar cand ma ridic...se infunda din nou.Si asta se intampla zilnic si mereu tine cam aceeasi perioada.Nu simt nici o durere, mancarime..absolut nimic..doar senzatia de urechi infundate.Va rog frumos daca puteti sa imi da-ti un raspuns deoarece eu nu pot ajunge curand la ORL din motive personale si doresc sa aflu parerea dumneavoastra si ce pot face in acest caz.Va multumesc.
3 comentarii
0
23-06-2009, ora 20:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sunt cateva posibilitati.
1. dop de cerumen.. care se misca in momentul cand va ridicati!
2. otita seroasa.. cu lichid in spatele timpanului ( trebue sa fie insotit si de un nas infundat!)
0
23-06-2009, ora 22:01
kory85
Nu este medic/terapeut
kory85
Cu nasul nu am probleme si foarte rar mi se infunda.Daca ar fi vorba de un dop ce cerumen ce as putea face in afara de faptul ca ar trebui sa merg la doctor, deoarece in momentul de fata imi este imposibil sa ajung.Multumesc
0
24-06-2009, ora 07:11
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
se inmoaie cu apa Oxigenata dar tot acest timp cat administrezi apa oxigenata urechea ramane si mai infundata deaorece de la apa oxigenata dopul se mareste in volum asa ca acum nu ai de ales tre sa mergi la un ORl ar mai exista posibilitatea sa nu umbli deloc in ureche cu nimic sa nu ajunga apa acolo si sa usuci periodic interiorul urechii cu uscatorul de par poate acel dop se usuca se face mai mic si o sa auzi mai bine un timp dupa care tre sa mergi sa l scoti cu prima ocazie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.