Probleme cu urechile

03-08-2017
MARYMARMARI
Nu este medic/terapeut
MARYMARMARI
Domnule dr din copilărie am probleme cu urechile aproape luna de luna ajung la care un ORL ist dureri si scurgeri sau mancarimi si scurgeri m am săturat de atata antibiotic si picături intrebarea mea este:as putea face o analiză sa vad de unde vine atatea probleme si doare bineinteles ca am ajuns să mi fie frica cand ajung pe scaun, multumesc
5 comentarii
0
05-08-2017, ora 00:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 cea mai bina analiza este un medic ORL..care stie meserieis cauta cauza problemei
2 pe forum am scris despre otite externe si otite micotice, cum se ingrijsc corect..Ati citit???
3 c sanse sunt sa ajungeti la pascani sa vad urechile ?
0
05-08-2017, ora 10:35
MARYMARMARI
Nu este medic/terapeut
MARYMARMARI
Domnule doctor sunt din pitesti as vrea sa ajung la dv ptr ca la pitesti sunt satula de cati doctori ORL am consultat in fiecare luna plătesc la privat dar problema nu trece mentionez ca din copilărie am avut probleme otite, mastoitita cu timpane perforate si acum la 50 de ani aceiasi probleme luna de luna
0
05-08-2017, ora 21:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
si in primul mesaj de ce nu ati explicat corect de unde vin secretiile din ureche si ca stiti ca aveti mastoidita si timpanele perforate ????
o otita Externa cu secretii se poate trata la pascani in conditiii de ambulator
O Otomastoidita cronica se trateaza corect doar in clinici ORL, spiatal universitar prin OPERATIII
nu se poate vindeca otomastoidita prin tratament local
0
06-08-2017, ora 10:48
MARYMARMARI
Nu este medic/terapeut
MARYMARMARI
Mi sa spus că nu mai e nimic de facut la ele doar ca sa am grija de acum încolo dar eu nu racesc ca sa imi curgă luna de luna dureri nu prea am doar mancarimi si imediat scurgeri
0
06-08-2017, ora 12:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ati cititi e forum cum se usuca urechea cu servetele de hartie, uscatoul de par si solutii de alcool ???
stiti ca NU trebuei sa ajunga apa in urechea??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.