probleme cu vorbirea

07-07-2011
bublic
Nu este medic/terapeut
bublic
acum o zi mi sau imbracat dintii incisivi de jos (2 dinti)deoarece sunt de lapte foarte micuti si nu au muguri pentru a creste...si acum simt incomoditati in vorbire.mai ales la pronuntarea literei s.Este ceva normal?ma voi deprinde cu ei?ori asa voi vorbi permanent
4 comentarii
0
07-07-2011, ora 16:46
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Intr-o saptamana te obisnuiesti. Daca dupa o luna vezi ca nu poti nicicum pronunta e de intrebat stomatologul la care ai fost. Eu in cam intr-o luna mi-am revenit desi aveam toata partea de sus cu lucrare.
Numai Bine!
0
07-07-2011, ora 16:46
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
eu cam intr-o luna*
0
07-07-2011, ora 18:17
stilnox
Nu este medic/terapeut
stilnox
Mergi la stomatolog, care impreuna cu tehnicianul trebuie sa te ajute. Este o problema de modul cum a fost creat unghiul din spatele dintilor, se poate ajusta.
0
08-07-2011, ora 09:01
bublic
Nu este medic/terapeut
bublic
multumesc pentru raspuns!!sper sa ma acomodez cu ei..si sa nu fie nevoie sa ma adresez iarasi stomatologului...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: