probleme de coloana vertebrala sau...?

25-08-2013
monica7
Nu este medic/terapeut
monica7
in concediu fiind a inceput brusc sa ma doara coloana vertebrala -parte lombara...am luat pt 3 zie ibuprofene si dupa 4 zile durerea s-a mutat sub burta si am avut dureri specifice cistitei cu macrohemoragie.asta a fost doar 2 episoade: 1 cu sange eosu apoi cu sange maro, seara spre casa am luat augumentin (dupa sfatul medicului), iar a doua zi am fost la consultatie...doc a zis ca e clar ca e cistitahempragica deci sa continui antibioticul si antiimflamatorul dar sunt aproape 5zile si pe mine burta ma doare :(( e drept ca nu continuu ca la inceput dar in episoade...beau multe lichide si urinez bine rare ori simt usturime pe uretra...dar durerea de burta ma sperie!e normal ca a 5 a zi de la inceperea tratamentului sa mai ma doara???mentionez ca am mai avut 2 cistite hemoragice...una acum 2 ani iar alta acum 3 ani...si ca am probleme si cu colonul(colon iritabil diagnosticat dupa colonoscopie virtuala)cine poate sa ma sfatuiasc ce as putea sa fac cu aceasta durere care nu vine cand urinez dar e o durere ca si cum ma impinge sa merg inbaie (ca si cand ar trebui sa faci pipi ori...)
multumesc
3 comentarii
0
26-08-2013, ora 11:31
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ca sa-ti raspunda un medic.scrie si varsta.conteaza
sanatate maxima
0
26-08-2013, ora 23:19
monica7
Nu este medic/terapeut
monica7
multumesc mult!am 44...
0
13-10-2013, ora 20:28
monica7
Nu este medic/terapeut
monica7
nu mi-a raspuns nimeni...in fine am facut ceva radiografii..rezultyatul era: cervicouncoartroze(cu spazio redus intre C5-C6)evidenta lordoza, scolioza dreaptra convexa lombara si osteofitoza marginala cu scleroza interapofizarie (spatii diminuite intre l3-l4, l4-l5).cine stie sa-mi explice ce repercursiuni are asupra organelor interne(daca ar!)ce se poate face pt durerea de coloana, umeri, stern, cu amortirea bratelor, apoi cu durere de os sacral, , pubis??nu sunt mereu dar cand vin...ma cam tin..:((
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.