probleme de la masturbare continua in ultimi 4 ani

10-10-2012
petru200
Nu este medic/terapeut
petru200
Salut, inainte de a incepe, doresc sfatul unui medic si NU VREAU sa primesc comentari de la Mr.Nick cu credinta lui cu tot.
Incepand din 2009 eu lucrez in domeniu videochatului, asta presupune masturbare si ejaculare aproape zilnica, timp de 3-4 ani de cand lucrez in domeniu, a trebuit sa ejaculez macar o data pe zi, pana acum cateva luni 4-5, am simtit o durere la spate, zona lombara.Doresc sa precizez ca fac si sala de 5 ani, in tot acest timp credeam ca e de la sala durerea, dar intre timp m-am lasat de sala sa vad daca durerea provine de la sala sau de la masturbare si ejaculare, inca nu am consultat nici un medic, din ce am mai citit pe internet, durerea poate fi de la ejacucare, si ca aceasta durere poate trece dupa o pauza de cateva 'luni' fara masturbare, asta duce la pierderea castigurilor, tin sa precizez ca nu m-am lasat de treaba asta, pentru ca se castiga, m-am obisnuit cu bani, si stiti cand incepi sa faci bani nu te mai opresti, asta e problema.
Asi dori sa imi raspunda un doctor, daca nu incetez, ce se va intampla, si daca incetez in cat timp imi pot reveni, sau daca durerea va duce la o boala, multumesc
1 comentarii
0
18-05-2013, ora 05:01
gugurecucu
Nu este medic/terapeut
gugurecucu
Deoarece si eu am ceva asemanator, cu diferenta ca durerea mea este in partea dorsala as dori daca poate sa ne dea cineva un sfat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •