Probleme de sanatate

03-04-2018
vera_elisa83
Nu este medic/terapeut
vera_elisa83
Buna ziua!Am un baiat de 2ani si 11luni care acum fix o saptamana a terminat o seeinta de 7zile cu aerosoli dexa+fluimucil+apa de mare, pe langa aerosoli ii mai dadeam Erdomed 5ml la 12ore.De ieri are iar nasul infundat, respira pe gura, sforaie noaptea si nu stiu dc am voie sa ii mai dau acelasi tratement.Ce imi recomandati. Ii forfotesc mucii se aud dar nu vor sa iasa, imi e teama k de fiecare data incet incet asa a avansat boala.Acum cand s-a trezit au inceput sa iasa muci la batista sugarului
3 comentarii
0
03-04-2018, ora 12:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 SE EXCLUD TOATE ALIMENTELE ACRE, A CIDE, CITRICE, CU OTET, LAMAI, USTUROI...S.A CARE POT PROVOCA ACIDITATE IN SOMN
acest aeste unicul motiv de ce copiii fac rosu in gat, se maresc amigdalele si polipii
2 cititi aici despre tratamentul cu Colargol in nas
0
03-04-2018, ora 12:15
vera_elisa83
Nu este medic/terapeut
vera_elisa83
Multumesc frumos pentru răspuns, ce ma sfătuiți să fac pt ca il stiu de la sine nu vor trece mucisorii, azi este mai înfundat si nici nu vrea sa mănânce din cauza nasului înfundat.Multumesc inca o data
0
03-04-2018, ora 13:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 consult la gastrologie ( are sigur o gastrita cu reflux)
2 nasul se desfunda bixtonim Xylo, se curata, se pune qiuxx protect.se curata si pe nasul curat se pune colargol 1 picatura
3 in gat.. laridep spray
4 cititi pe Google despre alimente producatoare de MUCUS si le excludeti pana la vindecare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.