Probleme dermatologice.

28-05-2008
danleo
Nu este medic/terapeut
danleo
Am inceput sa am probleme cu acneea inca de la 12-13 ani.Am incercat diferite tratamente recomandate de mai multi medici dermatologi( tetraciclina, clerasil, diferite solutii si creme preparate, sedinte cosmetice, etc) care nu au prea avut succes.Mai mult, acneea s-a extins, de pe fata, si pe umeri, piept, spate, fese si chiar brate.Acum am 18 ani si de cateva luni am intrerupt orice tratament impotriva acneeie care s-a vindecat de la sine, dar numai la nivelul fetei.Inca am mari probleme in special pe spate.
O alta problema este o infectie genitala care consta in prezenta unor "puncte" mici (cca 1 mm) si tari de culoare alba la nivelul pielii pe testicole si penis.Acestea sunt destul de numeroase si secreta uneori o substanta alba asemenea acneei.Aceste puncte nu pot fi indepartate prin extractie ca si cosurile, fiind foarte tari.Boala nu evolueaza, punctele nu se vindeca, nu isi schimba pozitia si nu apar altele noi.Nu se inrosesc si nu am mancarimi sau dureri.Am incercat sa ma tratez cu cateva creme locale care desi pareau sa dea reazultate dupa primele zile, nu au avut efect.
M-am gandit ca poate ar fi o legatura intre aceste afectiuni...Astept sfaturile si sugestiile voastre!
2 comentarii
0
28-05-2008, ora 00:00
danleo
Nu este medic/terapeut
danleo
Am uitat sa mentionez ca nu am avut contact sexual inca.
0
03-06-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Trebuie sa faceti un consult dermatologic pentru a vedea despre ce este vorba si pentru a primi un tratament adecvat.
Toate cele bune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •